Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2020 17:18   Güncelleme : 23-07-2020 17:18

KURULTAY ÖNCESİ FOTO TUZAK!

CHP’nin FETÖcü çıkan eski Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un tuzak tadında ilginç girişimlerde bulunuyor olması ilçede tepkiler doğururken, bu girişimlerin “planlı” olup olmadığı tartışılıyor…

KURULTAY ÖNCESİ FOTO TUZAK!

Mutlu TUNCER- İlk olarak, İzmir’de kendisini korumaya soyunan bir sözde duayen gazeteci ve iş adamına güvenerek FETÖ ilişkilisi olduğunu ortaya çıkaran basın mensuplarını karalamaya çalışan, yargılandığı 17. Ağır Ceza Mahkemesinde kendisini savunmak yerine mahkemeyi kumpas kurulduğuna inandırmaya uğraşan FETÖCü Burak Oğuz’un, CHP ilçe merkezinde ağırlanması partililerin sabrını taşıran damla olmuştu ki, arkasından ayrı bir skandal patladı.

CHP İlçe yönetimi tarafından partide ağırlanan ve bazı belediye meclis üyelerinin de bulunduğu toplantıda kendisine konuşma yapma izni verilen Burak Oğuz, yeniden aday olacağını duyurmuş, “Demokrasi kazanacak” şeklinde durumu ile hiçbir ilgisi olmayan sözler sarf etmişti. Duruşmasında gazetecileri karalamak için yalancı şahit dinletmekten bile kaçınmayan Fetöcü Oğuz’un son bombası ise, kendi İnstagram hesabında patladı. Oğuz, eşini de yanına alarak gittiği Ankara’da sanki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından davet edilmiş gibi bir algı yaratarak, resimler yayınladı.  Kılıçdaroğlu ile 45 dakika görüştüğünü iddia eden Burak Oğuz, Genel Başkan’ın suçsuzluğuna inandığını da duyurdu.

Bu ziyaretin kulis bilgileri ise ilçede duyulmakta gecikmedi.  Gelen bilgiler, Burak Oğuz’un esasında kendisini başkan adayı yapmak için hayli mesai harcayan ve partide “Tuncay Pazarlama” diye bilinen Tuncay Özkan’ı ziyaret ettiği ve onun girişimi ile Kemal Kılıçdaroğlu ile birkaç dakika görüşüp fotoğraf çektirdiğini ortaya koydu.

Bu fotoğrafı yayınlayarak kendisinin CHP’de hala yeri olduğu mesajını veren FETÖcü Burak Oğuz’un ne yapmak istediği ise partililer arasında sorgulanmaya başlandı.

 

CHP’yi FETÖ ile ilişkilendiren ilk resmi kayıt haline gelen Burak Oğuz gerçek CHPlilerin ise tepkilerini toplamakta gecikmedi.  Partililer hem ilçe yönetimine hem de Oğuz’u Genel Başkan’ın önüne çıkaranlara öfkelendi. Partililer “Bu kadar pişkinlik olamaz. FETÖ’dan hüküm giyip, partinin içinde sanki büyük başarılar elde etmiş gibi dolaşması kabul edilir değildir.  Mahkemede aklanmadan CHP ile ilişkilerini kesmesi gereken Burak Oğuz tam aksine, sanki ödül hak etmiş gibi davranıyor. İlçe yönetimi istifa etmeli, bu kişiyi Genel Başkan’a götüren de istifa etmeli” dediler.

Ayrıca partililer, bu konunun Kurultay’da görüşülüp tartışılmasını da istediler!