Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2020 17:16   Güncelleme : 23-07-2020 17:16

Kızılay Urla Yeni Merkez Binasında Çocukları ağırladı

Türk Kızılay Urla, Sıra Mahalle Zafer Caddesi No: 97’deki yeni Merkez Binası’nın ilk etkinliğini “Hayata Bağlan Projesi” kapsamındaki engelli kursiyerleri ve annelerini bahçede ağırlayarak gerçekleştirdi.

Kızılay Urla Yeni Merkez Binasında Çocukları ağırladı

Covid-19 nedeniyle uzun süredir bir araya gelemeyen engelli çocuklarımız ve ailelerini bahçede Covid-19 kurallarına uygun olarak ağırlayarak güzel bir gün geçirmelerini sağlayan Urla Kızılaycılar çocukların mutluluğu ile mutlu oldular.

Müzik eşliğinde oynayan çocuklar bahçede ikramları yerken birbirleriyle özlem giderdiler.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Hayata Bağlan Projemizin güzel çocukları ve anneleriyle yeni yerimizde buluştuk. Hepsi bizi ve birbirini çok özlemiş... Onların sosyalleşme sürecinin kesintiye uğraması bizi çok üzmüştü. Ama çocuklarımızın hayata tutunduklarını ve bizlerle doyasıya sohbet ettiklerini görmek aldıkları eğitimi hazmettiklerini görmek mutluluk vericiydi. Projemiz Sporla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Müzikle devam etmesi çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Onların ve annelerinin yaşamın içinde dışlanmadan yaşama hakkının verilmesi mücadelemizi sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.