Güncel
Giriş Tarihi : 21-07-2020 16:43   Güncelleme : 21-07-2020 16:43

URLA’NIN İLK KADIN EMNİYET MÜDÜRÜ DERSE

Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Zeynep Erdoğan Derse Urla’da göreve başladı.

URLA’NIN İLK KADIN EMNİYET MÜDÜRÜ DERSE

Urla’nın ilk kadın Emniyet Müdürü olan Zeynep Erdoğan Derse, ilk olarak Balıkesir Polis Okulu'nda görev yaptı. 2004’te İzmir’e atanan evli iki çocuk annesi Derse, Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ndeki başarılı çalışmalarından sonra Elazığ'a atandı. 2016’da İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Derse, Türkiye'nin ilk Toplum Destekli Polislik Şubesi kadın müdürü olarak görev yaptı. 2018’de İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Derse’nin Urla’ya atanmadan önce son görevi, İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü idi.

“Urla’da emniyet yönünde çok başarılı işlere imza atılmış. ‘Urla için daha iyi ne yapabiliriz, Urla’nın sorunlarını emniyet açısından ne ölçüde çözebiliriz’ yönünde çalışmalarla Urlalı vatandaşlarla birlikte daha uygun, huzurlu ve güvenli bir Urla için var gücümüzle çalışacağız” diyen Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse, “Urla halkının da desteği ile daha başarılı olacağız. Çünkü halk varsa polis vardır” açıklamasında bulundu.

Urla önceki İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt ise; İzmir Güzelbahçe Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.