Güncel
Giriş Tarihi : 14-07-2020 13:01   Güncelleme : 14-07-2020 13:01

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde görev değişimleri

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) atama listesi, 9 Temmuz 2020 tarihinde yayımlandı. Buna göre EGM bünyesinde görev yapmakta olan 627 emniyet müdürü ve amirin yer değişikliği gerçekleşti.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde görev değişimleri

Görev yerleri değişen müdürler arasında Urla Emniyet Müdürlüğü de var. Urla Emniyet Müdürü Güray Aksüt, İzmir Güzelbahçe Emniyet Müdürlüğü’ne Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürü olarak atanırken; Urla’nın yeni Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse oldu.

İlk olarak Balıkesir Polis Okulu'nda göreve başlayan evli iki çocuk annesi Derse, 2004'te İzmir'e atandı. İzmir'de Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'nde çalışan Derse, ardından şark görevi için Elazığ'a gitti. 2016’da İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Derse, Türkiye'nin ilk Toplum Destekli Polislik Şubesi kadın müdürü olarak görev yaptı. 2018’de İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Derse’nin Urla’ya atanmadan önce son görevi İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü olarak görev yapmıştı.

Uzun süredir Şark görevi bekleyen Urla Emniyet Müdür Yardımcısı Bekir Önsal, Erzurum Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Önsal’ın görev yeri önümüzdeki günlerde belli olacak.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Urla Menteş'deki ATAT Askeri Eğitim Kampı'ndan yola çıkan birlikleri durduran Emniyet Amiri Bekir Önsal'a İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından "Fethi Sekin Demokrasi ve Kahramanlık Ödülü" verilmişti.