Güncel
Giriş Tarihi : 09-07-2020 18:33   Güncelleme : 09-07-2020 18:33

URLA’SIZ HARİTA TEPKİSİ

Vatandaşlarımız yine soruyor: “İlçemizin Cumhuriyet Meydanı’ndaki Türkiye Haritası’nı tahrip edenler neden bulunmuyor? Haritadaki tahribatı gidermeyenlerin amacı ne? Hasar neden giderilmiyor? Yetkililer bu durumdan memnun mu?”

URLA’SIZ HARİTA TEPKİSİ

2019 yılında haritanın tahrip edilmesinden sonra duyarlı vatandaşlarca defalarca konu hakkında dilekçe ile müracaat edildiğini, 2019 Enginar Festivali öncesinde kamuflaj olarak haritaya “Türkiye’nin kalbi Urla’da atıyor” yazıldığını beyan eden vatandaşlar, ülkemizin kuruluşu ve kurtuluşu için nice şehitler verilen Çanakkale, İzmir, Hatay ve Kıbrıs’ın Karpaz Yarımadası’nın bilinçli olarak haritada tahrip edilip kopartıldığını, bu ayıbın Kuvayı Milliye direnişinin başladığı yer olan Urla’ya yakışmadığını öne sürüyorlar.

Haritanın en kısa zamanda yenilenmesini ve koruma altına alınmasını isteyen vatandaşlar, “Urla meydanındaki haritaya “Türkiye’nin kalbi Urla’da atıyor” yazmışlar. Haritada Urla bile yok! Bizimle dalga mı geçiyorsunuz?” tepkileri veriyorlar. İlgililere hatırlatması bizden.