Güncel
Giriş Tarihi : 25-06-2020 16:24   Güncelleme : 25-06-2020 16:24

Covid kapanışının ardından Kapadokya gezisi

Covid-19 nedeniyle kapalı olan Nevşehir Kapadokya Uç Hisar’daki Mahzen Cave Otel’i sezon açılışını yapmak için Türk Kızılay Urla’nın Hayata Bağlan Projesi kapsamındaki güzel çocuklarını ve ailelerini davet etti.

Covid kapanışının ardından Kapadokya gezisi

14 Nisan Pazar akşamı pandemi kurallarına uygun olarak yola çıkan Urla Kızılay Hayata Bağlan ekibi 15 Nisan Pazartesi günü otele ulaştı. Sabah kahvaltısının ardından Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ercan Tan ve Urla Kızılay Hayata Bağlan ekibi Nevşehir Kızılay Kızılay’ın organize ettiği Avanos, Kapadokya, Ürgüp, Göreme gezisi gerçekleştirdi.

İlk olarak Ürgüp Karayolu üzerindeki İkisi büyük biri küçük peribacalarından oluşan ve tıpkı bir çekirdek aile gibi yüzyıllardır durduğu yerde duran Üç Güzeller peri bacaları izlendi. Göreme açık hava müzesinden geçilerek Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya’da çocuklar atlara binerek doğayla bütünleştiler.  

Avanos’a tarihi asma (sallanan) köprü üzerinden giriş yapılarak tarihi çömlekçide güzel çocuklara çömlek yaptırıldı.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığında çocuklara eğitimli köpekler ve atlarla gösteri gerçekleştirildi.

Nevşehir Kızılay Başkanlığınca organize edilen yemek Nevşehir’de yenildikten sonra otele dönüldü.

16 Nisan’da Kayseri’ye geçiş yapıldı. Kayseri Kızılay Başkanlığında verilen mantı ikramı çocukları mutlu etti. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ziyareti gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki kafeteryada çay ve kuru pasta ikramıyla çocuklarımızı ağırladı.

Erciyes Gölü ve Erciyes dağı gezisinin ardından Kayseri Kapalı çarşısı gezilerek Urla’ya dönüş gerçekleştirildi.

Urla Kızılay adına Nurgül Saltık, “Covid-19 nedeniyle evlere kapanan güzel çocuklarımız ve annelerinin çok zorlandığı bir dönemde Mahzen Cave Otel’den gelen bu teklif bizleri çok mutlu etti. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Ercan Tan’a, Mahzen Cave Otele, Neşehir Kızılay Başlanı Ercan Civelek’e, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı’na, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’a, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a Kayseri Kızılay Şube Başkanı Şener Şekerci’ye, bu organizasyonun gerçekleşmesine katkı koyan Kızılay Urla Engelli Temsilcisi Ferah Erak ve Nebile Akdaş’a, her zaman yanımızda olan Psikoloğumuz Zuhal Koçkar’a ulaşımımızı sağlayan Özikizler Turizme, Kadın Kolları Başkanımız Gürsel Ünal’a, Proje Koordinatörümüz Tansev Oktay’a, değerli eğitmenlerimiz Aynur Ünsel ve Belma Emeç’e, değerli velilerimiz ve sevgili çocuklarımıza teşekkür ederiz. Bu tür sosyal etkinlik projelerinin artarak devam etmesi dileğiyle her zaman yanımızda olan tüm bağışçılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.