Asayiş
Giriş Tarihi : 16-06-2020 15:30   Güncelleme : 16-06-2020 15:30

Tekne motoru hırsızlığı zanlısı tutuklandı

İzmir’in Urla ilçesi Çeşmealtı Balıkçı Barınağı’nda bağlı tekneden motor çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Tekne motoru hırsızlığı zanlısı tutuklandı

12 Haziran günü Urla Çeşmealtı Balıkçı Barınağı içerisinde bağlı olan polyester teknenin arkasındaki Kıçtan takma motorunun çalındığının tekne sahibi tarafından aynı gün fark edilmesi üzerine durumu Urla Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirilmesi ile başlayan çalışmalarda çevre güvenlik kameraları incelendi.

Kamera incelemelerinde; beyaz renkli bir sedan otomobilin limana giriş yaptığı, otomobilden  bir erkek, bir kadın ve 2 yaşlarında çocuğun inerek  bir süre limanda teknenin başında dolaştıktan sonra bahse konu teknenin yanında bağlı olan teknenin tonoz ipini çekerek üstüne bayan, çocuk ve şüpheli şahsın çıktıkları, erkek şahsın hırsızlık konusunu gerçekleştirdiği, bayan şahıs ve çocuğun tekneden indiği, şüpheli şahsın tekneyi yanında bağlı tekneye çıkaracağı esnada motor ile birlikte denize düştüğü, o esnada limandan geçen bir şahsın şüpheli şahsa yardım ederek motoru ve şahsı denizden çıkmasına yardımcı olduğu, şahsın motoru aracın bagajına koyduğu ve limandan ayrıldığı tespit edildi.

Urla genelinde bulunan mobese kameralarında yapılan kontrollerde aracın plakasının son iki hanesinin 26 gibi olduğu ancak 25 olan plaka rakam grubunda oynama yapılabileceği düşünülerek bahse konu araçlar ve şahıslar için yakalama çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar sonucunda araç ve 3 şüpheli yapılan operasyonla Karabağlar ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından yargılanmak üzere Urla Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden erkek şahıs T.İ. (22) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.