Asayiş
Giriş Tarihi : 26-05-2020 12:49   Güncelleme : 26-05-2020 12:54

Komşularını vuran avukat tutuklandı

İzmir’in Çeşme ilçesinde komşularını ayaklarından tabanca ile vuran avukat tutuklanarak cezaevine konuldu.

Komşularını vuran avukat tutuklandı

Edinilen bilgiye göre; İzmir’in Çeşme ilçesinde Ramazan Bayramı’nın birinci günü aralarında önceden husumet olduğu öğrenilen villa komşusu G.S (33)’nin evine giden avukat D.A. (43), G.S. (33) ve evde bulunan yeğeni E.S. (17)’i tabanca ile ayaklarından vurduktan sonra olay yerinden kaçtı.

Olayı araştıran Çeşme KOM Grup Amirliği ve Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, olayın şüphelisi olarak tespit edilen D.A (43)’i başarılı bir operasyonla kayıtsız olarak kaldığı otel odasında yakalayıp gözaltına aldı. 

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından yargılanmak üzere Çeşme Adliyesi’ne sevk edilen avukat D.A. (43), Kasten yaralama suçundan tutuklanıp cezaevine konuldu.

Olayda şüpheli D.A.’nın kaçmasına ve saklanmasına yardım ettiği tespit edilen E.Ö isimli şahsa “Suçluyu Kayırma” suçundan, şüpheliyi kayıtsız olarak otelde konaklatan otel sahibi S.K isimli şahsa ve olayın şüphelisi D.A isimli şahsa sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğinden gerekli işlem ve idari cezaların uygulandığı öğrenildi.