Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2020 19:09   Güncelleme : 14-05-2020 19:09

Berber ve Kuaföre Hijyen Paketi

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası, faaliyete başlayan esnafların sağlığını korumak adına hijyen paketi dağıttı.

Berber ve Kuaföre Hijyen Paketi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı normalleşme süreci kapsamında berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren faaliyete başladı.

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası, faaliyete başlayan esnafların sağlığını korumak adına hijyen paketi dağıttı. Siperlik, maske, eldiven ve dezenfektandan oluşan hijyen paketini esnaflara dağıtan Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan “Zor bir dönemden geçiyoruz. Faaliyeti durdurulan meslek gruplarımızın belli önlemlerle yavaş yavaş faaliyete başlamaları hepimiz adına sevindirici. Fakat koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Esnaflarımızın kurallara uyacağından hiç şüphemiz yok. Vatandaşlarımızı da toplum sağlığı adına açıklanan tedbirlere uymaya davet ediyorum” dedi.

Esnaflar Uygulamadan Memnun

Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezi sahipleri yaklaşık bir buçuk ayın ardından tekrardan faaliyete başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca işletmeciler, uzun bir süredir kapalı olan işyerlerinin dezenfekte edilmesinden ve hijyen paketlerinin dağıtılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.