Asayiş
Giriş Tarihi : 14-05-2020 19:07   Güncelleme : 14-05-2020 19:07

YEDİLER, İÇTİLER SONRA DA SOYDULAR

İzmir'in Çeşme ilçesinde, girdikleri yazlık evlerde, sabahlayan ve alışveriş yaparak yemek yiyip, içki içen 6 kişi Çeşme Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

YEDİLER, İÇTİLER SONRA DA SOYDULAR

5 Mayıs tarihinde, Çeşme ilçesinin Ilıca Mahallesi'ndeki yazlık evlere gece saatlerinde girildiği ihbarı alan Çeşme Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Yazlık evlerde inceleme yapan polis, şüpheli şahısların ikametlerde sabahladıkları ve alışveriş yaparak, yemek yiyip, içki içtiklerini tespit etti.

Zanlıların bıraktıkları izleri inceleyen Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bölgede bulunan market ve tekel bayilerinin kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, zanlıları tespit ederek, İzmir'deki adreslerinde yakaladı.

Polis ekiplerince ikametlerinde yakalanan F.A. (15), F.D. (16), M.C. (17), Ö.A. (18), M.D. (18) ve M.B. (20), gözaltına alındı. Zanlıların Çeşme'deki yazlık evlerden çaldıkları 2 televizyon ve 2 bisiklet de ele geçirildi.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından 11 Mayıs tarihinde Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen zanlılardan M.D. ve M.B. savcılık ifadesinin ardından serbest kalırken, M.C., F.D., F.A. ve Ö.A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. (Ahmet AKTAŞ- ÇEŞME)