Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2020 19:02   Güncelleme : 14-05-2020 19:02

ÇİFTÇİLER GÜNÜ URLA’DA KUTLANDI

Urlalı çiftçiler Urla Ziraat Odası’nın Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Dünya Çiftçiler Günü etkinliğinde bir araya geldi.

ÇİFTÇİLER GÜNÜ URLA’DA KUTLANDI

Çiftçilerin Bülent Baratalı Bulvarı’nda traktör korteji ile başlayan etkinlikte Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile süren etkinlikte çiftçi ve vatandaşlara yerli domates fideleri sunuldu.

Urla Jandarma Komutanı Tgm. Adem Aydoğdu, Urla Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Urla İlçe Tarım Müdürü İbrahim Yılmaz, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, S.S. Urla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak, muhtarlar, çiftçiler ve vatandaşların katıldığı etkinlikte açıklama yapan Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, pandemi döneminde çiftçi ve tarımın öneminin bir kez daha öne  çıktığını hatırlatıp, “biz millet olarak sırtımızdaki terimizi elimizdeki nasırımızı, diz çökerek tek tek domatese, bibere, patlıcana, ekine buğdaya emek vererek insanlara gelecek hazırlamaya çalışıyoruz. Halkımızı destekleyerek üretime teşvik edelim. Ekilmedik tek karış toprağımız kalmasın. Ekilemeyen her metrekare alanın aslında milli servetimizin boşa harcanması olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Pandemi nedeniyle fiilen gerçekleşemeyen Enginar Festivali’miz bu sene online olarak gerçekleşti. Urla Sakız Enginarları ülke geneline kargo ile ulaştı. Üreticimizin mağduriyeti azaldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.