Güncel
Giriş Tarihi : 09-05-2020 14:02   Güncelleme : 09-05-2020 14:02

Covid-19 da onları durdurmadı

Türk Kızılay Urla dünyayı saran Corona virüs tedbirleri esnasında da saha çalışmalarına devam etti.

Covid-19 da onları durdurmadı

İhtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılaycılar gıdadan temizlik malzemesine, bebek bezinden bebek arabasına, giysiden ayakkabıya, battaniyeden yastığa tüm talepleri karşılamaya çalıştılar.

Bu arada Başlayan Ramazan ayı nedeniyle de her akşam 3 çeşit yemek ve pide dağıtımı yaparak ihtiyaç sahiplerini evde yalnızlığa mahkûm etmediler.

Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ile hayırseverlerin yardımlarını birleştirmek için Gıda Kolisi Bağışı stantları da açan Kızılaycılar aralıksız çalışmaya devam ettiler.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık “Biliyorsunuz ki biz Urla’da gönüllülerden oluşmuş bir yardım kuruluşuyuz. İlçemizdeki duyarlı hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz. Hele ev ev verdiğimiz iftar yemekleri için kapılarda karşılanmamın mutluluğunu anlatmak mümkün değil. Her biri ihtiyaç sahibi olmanın yanı sıra muhteşem duyarlılar. Onlara birebir ulaşmanın zor günlerin aydınlığı olmanın huzurunu yaşıyoruz. Ancak elbet bağışlarla ayaktayız. Ekonomik durumu iyi olan tüm Urlalıların desteğini bekliyoruz. Şu ana kadar bizi hiç yalnız bırakmayan duyarlı Urlalılara sonsuz teşekkürler ediyoruz” dedi.