Gastronomi
Giriş Tarihi : 26-04-2020 16:47   Güncelleme : 26-04-2020 16:47

URLA’NIN KADINLARI GÜNDE 10 BİN ENGİNAR İŞLİYOR

Urla Kadın Kooperatifi’nin günde 10 bin enginarı işleyerek sattığı belirtildi. Kooperatif Başkanı Uyar, “Günde 10 bin enginar işliyoruz. Şu an üretici çok memnun. Bir kişiden almıyoruz, kimde mal kaldıysa onlardan alıyoruz. Bir kısmını ben alıyorum bir kısmını belediye alıyor” dedi.

URLA’NIN KADINLARI GÜNDE 10 BİN ENGİNAR İŞLİYOR

Urla'da kadınların enginar üretimi büyük ilgi gördü. Urla Kadın Kooperatifi enginar ticaretinde çıtayı fazlasıyla yükseltmiş durumda.

Kooperatif Başkanı ve Urla Belediyesi’nin önceki dönem Başkanı Sibel Uyar, süreçle ilgili önemli bilgiler verdi. Enginarın işleyerek sattıklarını söyleyen Uyar çok yoğun bir çalışma temposu sürdürdüklerini aktardı. Kargoları yetiştirmediklerini ifade eden Uyar, “Günde 10 bin enginar işliyoruz” dedi.

Süreçle ilgili konuşan Uyar, “Enginarı işleyerek satmak istedik. Bir tane video yaptık. Anlattık. İnanılmaz şekilde patladı ve siparişlere yetişemedik. Telefonlara yetişemedik. Kaymakam Bey aynı zamanda belediyeye baktığı için onunla iletişime geçtim. Ziraat Odası’nı aradım. Sonra Kaymakam’ın da katıldığı bir toplantı yaptık. ‘Ürünün kalmaması için siz de satın’ dedim. Kaymakam Bey ‘tamam’ dedi. Fiyatı sabitledik. Ucuza satılmamasını sağladık. İnsanların malı da 50 kuruştan alınmasın!” açıklamasında bulundu.

Kargolarla ilgili sıkıntıyı dile getiren Uyar, "Şu an üretici çok memnun. Bir kişiden almıyoruz, kimde mal kaldıysa onlardan alıyoruz. Bir kısmını ben alıyorum bir kısmını belediye alıyor. Kargolarda sıkıntı var biraz. Herkes evde oturduğu için çok git gel yapıyorlarmış. Bizim önceliğimiz gıda. Kargolar bizi sınırlandırıyor. Enginar tarlada kalırsa üzülürüm. Üretici şu an çok mutlu”" ifadelerini kullandı.

Siz de Urla Sakız Enginarı isterseniz; https://www.urladansoframa.com/ ya da 0232 754 45 32 numarasını arayarak sipariş verebilirsiniz.