Güncel
Giriş Tarihi : 13-03-2020 12:56

MEHMET AKİF ERSOY URLA’DA ANILDI

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi.

MEHMET AKİF ERSOY URLA’DA ANILDI

Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi’nce Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde 12 Mart 2020 Perşembe günü düzenlenen programa; Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, Urla Garnizon Komutanı Alb. Erdal Tokgöz, Urla Cumhuriyet Savcısı Serdal Sarıdağ, Urla Jandarma Komutanı Tgm. Adem Aydoğdu, Urla İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Urla İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda, Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Kaşka günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Urla okulları arasında düzenlenen şiir yarışmasında birinci seçilen Avni Kaya Kokucu Ortaokulu öğrencisi Nergis Eren’in şiirini okumasının ardından, EGİAD Ortaokulu Anasınıfı öğrencisi Ege Aydınoğlu coşkuyla İstiklal Marşı’nın 10 kıta olarak seslendirdi.

“Hakk’ın sesi Mehmet Akif” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, Urla Garnizon Komutanı Alb. Erdal Tokgöz, Urla Cumhuriyet Savcısı Serdal Sarıdağ ve Urla İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz tarafından takdim edildi.

Program, ‘‘İstiklal Marşı ve Hakk’ın sesi Mehmet Akif’’ oratoryo gösterisi ile sona erdi.