Eğitim
Giriş Tarihi : 05-03-2020 22:44

AKUT’tan Deprem ve Afet Bilinçlendirme Seminerleri

Seferihisar AKUT ekip lideri Vahdi Sarıkaya tarafından verilen Deprem ve Afet Bilinçlendirme Seminerleri EGİAD Ortaokulu’nda başladı.

AKUT’tan Deprem ve Afet Bilinçlendirme Seminerleri

Erken yaşlardan itibaren çocuklarımızın deprem ve doğal afetler konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) arasındaki kamu hizmetlerinde etkin iş birliği öngören protokol doğrultusunda, Urla’daki resmi okullarda Deprem ve Afet Bilinçlendirme Seminerleri başladı.

EGİAD Ortaokulu’nda Seferihisar AKUT ekip lideri Vahdi Sarıkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Bürosu koordinasyonunda düzenlenen eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şimşek de katıldı.

Protokolde; “Afet ve acil durumlarda arama kurtarma faaliyetleri, müdahale kapasitesini geliştirecek eğitim ve tatbikat faaliyetleri ile bilimsel – teknik araştırmalar ile acil durum ve afetlere ilişkin tüm konularda toplumu hazırlamak amaçlı bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları ve bunlar için gerekli eğitimler karşılıklı iş birliği” yer almaktadır.

Eğitimlerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 2500 Öğrenci ile yaklaşık 500 eğitim çalışanına yönelik eğitim verilmesi planlanmaktadır.