Asayiş
Giriş Tarihi : 05-03-2020 22:42

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 27 GÖZALTI

İzmir’in Urla ilçesinde uyuşturucu madde satan ve kullanan kişilere karşı düzenlenen operasyonlarda 27 şüpheli gözaltına alındı.

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 27 GÖZALTI

Urla Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 03.11.2019 günü saat 01.45 sıralarında düzenlenen operasyonda, İskele Mahallesi Yorgo Seferis Sokak üzerinde bulunan bir işyerinin arka kısmında, işyeri çalışanların dinlenme yeri olarak kullanılan odada bulunan şüpheli M.A. isimli şahsın çantasında yapılan kontrollerde 85 adet mavi renkli LXIACY hap ve 2-3 içimlik esrar olduğu değerlendirilen maddeler tespit edildi. Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alındı. Gözaltına alınan şüpheli M.A. işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Şüpheli M.A. ile ilgili soruşturma kapsamında yapılan çalışmalarda kimlikleri belirlenen 21 şahsın uyuşturucu madde kullandığı tespit edildi. Şüpheli 21 şahsa “Uyuşturucu ve Uyarıcı madde kullanımı” suçundan adli işlemler yapıldı.  

Aynı soruşturma kapsamında “Uyuşturucu ve Uyarıcı madde temin ve satışı yapmak” suçundan tespit edilen 5 şüpheli şahsın ikametlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda Urla’da ikamet eden Ç.T., İ.A., K.A., B.Y. ve O.S. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından Urla Adliyesi’ne yargılanmak üzere sevk edilen şüphelilerden Ç.T. ve İ.A. ifadeleri sonrası tedbir konulmadan, K.A., B.Y. ve O.S. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.