Eğitim
Giriş Tarihi : 05-03-2020 22:29

YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI

Urla Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1-7 Mart Yeşilay Haftası İlçe kutlama programı İzmir Yardımsevenler Derneği Kuşçular İlk/Ortaokulunda gerçekleşti.

YEŞİLAY HAFTASI KUTLANDI

Programa İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Şimşek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zümrüt Gürpınar Kaya, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, S.S. Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Koop. Başkanı İsmet Erak, İYD Kuşçular hayırseverleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yeşilay Temsilcisi Levent Çakır yaptı. Konuşmasında Yeşilay’ın temel değerleri ve ilkeleri olan, insan onuru için bağımlılıkla mücadele, ayrım gözetmemek, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, halk sağlığı niteliği, bilimsellik, küresellik ve toplumsallık olduğunu, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nın (TBM), Yeşilay’ın geliştirdiği toplum tabanlı evrensel bir eğitim modeli olduğunu belirtti. Bu modelde tütün, alkol, madde, teknoloji, gibi çeşitli bağımlılık türleri ile ilgili olarak başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve sağlıklı yaşam prensiplerine yönelik bilgilendirilmesi ile bağımlılık türlerinin önüne geçilmesi amaçladığını belirtti.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, monolog gösterisi, Yeşilay şarkıları, özlü sözlerin sunulması ve Yeşilay temalı resim sergisinin gezilmesi ile program sona erdi.