Politika
Giriş Tarihi : 22-02-2020 19:41

Yüksel Bıyık güven tazeledi

İYİ Parti Urla 2. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda mevcut ilçe Başkanı Yüksel Bıyık ile Mehmet Rüştü Ercan’ın listeleri oylandı. Seçimde 17 oy farkla Yüksel Bıyık yeniden başkanlığa seçildi.

Yüksel Bıyık güven tazeledi

Seçimlerde İYİ Parti Urla İlçe teşkilatının 240 üyesinden 159 üye oy kullandı. Mehmet Rüştü Ercan’ın 71 oy aldığı seçimde, 88 oy alan Yüksel Bıyık güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Genel İdare kurulu üyesi M. Cem Özdemir, ilçe başkanları, Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan , Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, ADD Urla İlçe Başkanı Veli Çıtak, TEMAD Urla İlçe Başkanı Mustafa Büyüktarakçı ve üyelerin katıldığı genel kurul Nazar İş Merkezi’nin çatı katındaki salonda gerçekleşti.

Yüksel Bıyık listesinden seçimlere katılan Gülsen Seçkiner, Sultan Bayrak, Rezzan Akgül, Aygül Hasırcı, Saadet Kancaoğlu, Gülay Tekin, Sevgi Oktar, Emine Gökalp, Mukaddes Kılınç, Nazmiye Ülger, Ebru Aşman, Halise Korkmaz, Necla Akkaş, Canan Doyuran, Ertan Tekin, Bekir Başpınar, Hasan Şimşek, Hasan Demiraslan, Tanju Dedeoğlu, İsmail Dikmen, Oktay Hasırcı, Mustafa Alikaya, Ahmet Arda, Denizhan Murat Çorumlu, Necdet Büber, Nihat Türkoğlu, Erkan Özbay  yönetim kuruluna seçilirken İYİ Parti Urla ilçe teşkilatından İzmir delegeleri olarak  Yüksel Bıyık, Haşan Hüseyin Akgül, Ali Gital, Veysel Şahin, Oktay Hasırcı, Atila Bayrak, Bekir Başpınar, Sabri Gökalp, Hakan Akkaş seçildi.

Bir demokrasi şöleni havasında geçen seçimde kaybedenin olmadığını belirten İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık, “üyelerimizin vermiş olduğu mesajın farkındalığı ile birlik ve beraberlik içinde yerelde Urla, genelde Türkiye halkı ve siyaseti için var gücümüzle çalışmaya ve hedeflediğimiz daha aydınlık geleceklere yürüyeceğiz. Kongremize katılan tüm partililerimize ve konuklarımıza teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.