Güncel
Giriş Tarihi : 20-02-2020 21:18

TECRÜBELİ BÜROKRAT URLA BELEDİYESİ’NDE BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevinden alınmasının ardından Belediye Başkan Vekili olarak atanan İlçe Kaymakamı Önder Can ilk üst düzey atamayı yaptı ve Bornova Belediyesi’nde uzun yıllar başkan yardımcısı olarak çalışan Zerrin Gençtürk’ü göreve getirdi.

TECRÜBELİ BÜROKRAT URLA BELEDİYESİ’NDE BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ

İzmir’in Urla İlçesi’nde yerel seçimde başkanlık koltuğuna oturan CHP’li Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevden alınmasının ardından iki aylık süre doldu. Yargılaması devam eden ve ilk duruşmaya çıkartılan Oğuz suçlamaları kabul etmemişti. Oğuz’un İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınmasından sonra yerine Belediye Başkan Vekili olarak atanan İlçe Kaymakamı Önder Can ilk üst düzey atamayı yaptı. Can, belediyenin başkan yardımcılığına Bornova’da uzun yıllar başkan yardımcısı olarak görev yapan Zerrin Gençtürk’ü getirdi.

Bornova’da eski Belediye Başkanı Aysel Bayraktar döneminde genç yaşta göreve başlayan Gençtürk, Cengiz Bulut’un başkanlığı döneminde Altındağ’da görevlendirilmişti. Bulut’un ardından seçilen eski Başkan Sırrı Aydoğan yeniden aynı görevi verirken imar ve planlama gibi kritik müdürlükleri bağlamıştı. Gençtürk, kısa bir süre Bornova’da başkanlık yapan Aziz Kocaoğlu ile eski Belediye Başkanları Kamil Okyay Sındır ve Olgun Atilla döneminde de aynı görevi sürdürdü. Gençtürk, yeni dönemde emekliliğini istemişti.

Gençtürk’ü başkan yardımcılığı görevine atayan Can, Sibel Uyar döneminden bu yana belediyede başkan yardımcısı olarak çalışan Emine Sağlambaş’ı Emlak İstimlak Müdürü olarak atadı.