Spor
Giriş Tarihi : 16-02-2020 15:03

URLALI VOLEYBOLCULAR YARI FİNALDE

Tamamı Urla Gençlik Spor Kulübü oyuncularından oluşan Urla EGİAD Ortaokulu Voleybol takımı, İzmir ikincisi olarak Türkiye Okullar Arası Küçük Kızlar Voleybol Şampiyonası'na katıldı.

URLALI VOLEYBOLCULAR YARI FİNALDE

İlçemiz EGİAD Ortaokulu Küçükler Kız-Erkek Voleybol Müsabakalarında İlçemizi başarı ile temsil ediyor.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Türkiye Okullar Arası Küçükler Kız-Erkek Voleybol Grup Müsabakaları 7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde Kütahya’da yapıldı.

İzmir genelinde 67 okul arasından İzmir 2.si olarak grup müsabakalarına katılmaya hak kazanan Urla EGİAD Ortaokulu Voleybol takımı, grup müsabakalarında da üstün başarı göstererek Grup 1.si oldu.

Urla EGİAD Ortaokulu Voleybol takımı aldığı bu sonuçla 5-9 Mart tarihlerinde Batman, Bursa, Antalya, Amasya şehirlerinden birinde yapılacak olan, Türkiye genelinden son 48’e kalan okul takımlarının yarışacağı Yarı Final Müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

İlçemizi Okullar Arası Küçükler Kız-Erkek Voleybol branşında başarı ile temsil eden EGİAD Ortaokulumuz yarı finallerden de başarı ile çıktığı takdirde 19 Mart’ta Çankırı’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanacak.

Oynadığı güzel oyunla Afyon ve Kocaeli ekiplerini yenen takımımız yarı finale kaldı. Urla'yı temsil eden voleybolcuları başarılarından dolayı kutlayan Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can; "Kızlarımız bizleri gururlandırdı, inşallah şampiyonluk kupası ile Urla'ya gelecekler. Her zaman sporun ve sporcumuzun yanındayız. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum" dedi.