Güncel
Giriş Tarihi : 16-02-2020 15:02

SANAT SOKAĞI ŞEKİLLENİYOR

Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Önder Can, Sanat Sokağı esnafı ile bir araya geldi.

SANAT SOKAĞI ŞEKİLLENİYOR

Esnafın istek ve önerilerini dinleyen Kaymakam Önder Can, “Urla’yı marka kent yapmak için hep beraber çalışacağız” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Kıpkıp, Fen İşleri Müdürü Selim Dayıoğlu, Özel Kalem Müdürü Mehmet Sakıcı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Gülırmak’ın da bulunduğu toplantıda Sanat Sokağı’nda açılan stantlar hakkında konuşuldu.

Sanat Sokağı isminin iddialı bir isim olduğunu, bu iddialı ismin altını dolduracak tezgahların açılması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Önder Can; “Burada nitelikli ürünlerin, sanatsal ürünlerin satılması gerekmektedir. Üretici pazarlarında, ikinci el pazarlarında satılacak ürünlerin tezgahlarda yer almaması gerekiyor. Sanatın çeşitli dallarının yer aldığı stantlar kuralım. Açılan stantlara standart getirmeliyiz. Daha önce yaptığımız çalışmada burada yaklaşık 45 stant açılabilir. Bununla ilgili ön başvuruları almaya başladık. Sanat Sokağı esnafı ve Sanat Sokağı Derneği ile beraber bu başvuruları değerlendirip stantları ona göre açacağız. Sanat Sokağı’nın için UKOME kararının uygulanmasının ardından Park Kave’den Köprübaşı’na kadar ve Malgaca Pazarı da dahil olacak.