Asayiş
Giriş Tarihi : 28-01-2020 13:47   Güncelleme : 05-02-2020 18:09

Urla Ziraat Odası Başkanı’na bıçaklı saldırı

İzmir’in Urla ilçesinde Urla Ziraat Odası öncülüğünde kurulan Urla Müstahsil Pazarı’nda, Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan’a saldırıldı. Uslucan saldırgandan şikayetçi oldu.

Urla Ziraat Odası Başkanı’na bıçaklı saldırı

Her hafta Salı günleri Urla Belediye Binası arkasındaki otopark alanında, Urlalı üreticilerin tarlalarında ürettikleri ürünlerin aracısız halkla buluşmasını sağlayan Müstahsil Pazarı’nda üreticilerle sohbet eden Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan’a Urlalı üreticilerden M.K. sözlü tartışma sırasında bıçak olduğu iddia edilen bir şey çekti.

Geçtiğimiz haftalarda müstahsil pazarına katılan üreticilerin, kendi ürettikleri ürünlerin dışında halden temin edilen ürünleri de sattıkları tespit edilmiş, Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi’nin talimatları ile bu üreticiler müstahsil pazarından uzaklaştırılmıştı.

Hal ürünü sattığı gerekçesi ile müstahsil pazarından uzaklaştırılan M.K.’nın pazarı gezen Uslucan ile konuşurken başlayan sözlü tartışma sırasında elindeki çay bardağını Uslucan’a fırlattığı, sonrasında cebinden çıkarttığı bir alet ile saldırdığı, saldırının araya giren üreticiler tarafından önlendiği iddia edildi.

Saldırgan hakkında şikayetçi olan Uslucan, “Burası müstahsil pazarı. Urlalı üretici tarlasında, bahçesinde ürettiği ürünü burada aracısız satıyor. Bazı üreticilerimiz kendi ürünlerinin haricinde dışarıdan temin ettikleri ürünleri de satmaya başlaması haksız rekabete neden oluyor diye kaymakamlık ve belediye’den uyarı aldık. İlgili kişilere tebligatları yaptık. Bugün orada beni bekleyen üreticimiz ile başlayan sohbet sonrasında bu tatsızlıklar yaşandı. Şahıstan şikayetçi oldum” açıklamasında bulundu.