Politika
Giriş Tarihi : 26-01-2020 21:46   Güncelleme : 26-01-2020 22:15

ATATÜRK ATABEY TÜRK OCAKLARI 7. BEYLİĞİNİ AÇTI

Atatürk Atabey Türk Ocakları Aydın İl Beyliği, düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

ATATÜRK ATABEY TÜRK OCAKLARI 7. BEYLİĞİNİ AÇTI

Aydın ilinin Efeler Mahallesi, Reyhan Caddesi No: 149 adresi İl Emniyet Müdürlüğü karşısında hizmete giren Atatürk Atabey Türk Ocakları Aydın İl Beyliği’nin açılış törenine, Atatürk Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı gazeteci – yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Vekili ve İstanbul İl Başkanı Levent Sekban, Teşkilat Başkanı ve İzmir İl Başkanı Tolga Akyel, Genel Kurul Başkan yardımcısı Burak Efe Ayvaz, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Melih Donbaycı, Antalya İl Başkanı Hüseyin Ruhi Özkaynak, Bursa İl Başkanı Yalçın Tartköy, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, Alanya İlçe Başkanı Ali Dulum, üyeler ve Aydınlılar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Aydın İl Başkanı İbrahim Gökhan Ersoy, “Uzun yıllardan beri süregelen Atatürk’ü ve Türklüğü unutturma çabaları sonunda gelinen nokta ortada. Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de söylediği gibi ülkemizin tersaneleri, kaleleri zapt edilmiş durumda. Kaleden kastım fabrikalarımızdır. Ülkemizi daha iyi bir yere getirmek için birlik olmamız gerekiyor. Atatürk Atabey Türk Ocakları çatısı altında birlikte hareket edip başarılı olacağımıza inancımız tamdır. Bunu başarmak için Atatürk’ün dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” diyerek katılımcıları selamladı.

“Geçmişini bu toprağa eken, geleceğini bu topraklarda bilen Türk evlatları” diyerek konuşmasına başlayan Genel Başkan Vekili ve İstanbul İl Başkanı Levent Sekban, Atatürk Atabey Türk Ocakları, 81 yıldır unutturulmaya çalışılan Atatürk düşüncesinin fikri ve uygulama olarak hayata geçirmek için kurulduğunu açıkladı. Amaç ve hedeflerine kısaca değinen Sekban “Atatürk gibi düşünerek, Atatürk’e göre akla, ilme, ahlaka, hakka, hukuka ve mevcut hukuka göre Türk Milleti’nin yaşam sistemini ve kültürünü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim sistemini yeniden tesis etmeyi amaçlayan akıl, fikir ve uygulama hareketiyiz. Atatürk Atabey Türk Ocakları, İstiklal Marşı’mızda yer alan “tüten en son ocak” ve toplanacağımız tek çatıdır. Biz daha önce kurulmuş herhangi bir ocağa benzemiyoruz. Atatürk Atabey Türk Ocakları’nın misyonu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet payidar kalması için uygulanacak politikaları üretmek ve sahada Türk Milleti’ni bilinçlendirmektir. Öncelikle kendimiz bilinçleneceğiz. “Hepimiz Atatürk’üz” diyoruz. Ya Atatürk devletleşecek ya devlet Atatürkleşecek.  Biliyorsunuz Atatürk, Türk’ün Atası demek değil, Atası Türk demek. Ne mutlu Türk’üm diyene diyoruz” ifadelerini kullandı.

Atatürk Atabey Türk Ocakları’nın 7. Ocağı olan Aydın İl Beyliği’nin açılışına gelenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Atatürk Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı gazeteci – yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, “işgal altındaki Aydın’da bulunuyoruz, bilmiyorum farkında mısınız?” diyerek başladığı konuşmasında “burnumuzun dibindeki Eşek Adası Yunan Ordusu tarafından 2009 yılında işgal edildi. Aydın iline bağlı Efeler ilçesi sınırlarındaki Eşek Adası, 2009 yılında Yunanlılarca yerleşime açıldı. Evler yapılan adanın İlkokul, ortaokul ve lisesi var. Atama yetkisi olmadığı halde, mevcut siyasal düzenin kendi içerisinde belirlemiş olduğu güç odaklarıyla, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından hareket kabiliyetleri yasaklanmış olan Rum Patrikhanesi tarafından papaz atanmış olan adaya, Yunan Hükümeti aynı zamanda emniyet müdürü, askeri birlikler ve bunun haricinde bir belediye başkanı da atadı. Aydın iline bağlı bu toprak parçası şu anda işgal altında. Bu konu yaklaşık 10 yıldır medya organlarında yer almasına rağmen, halkın sessiz kalması, bizim sessiz kalmamızı gerektirmiyor. Birileri gelip buraların mihenk taşlarıyla, sinir uçlarıyla oynadığı halde bu sinir uçları neden harekete geçmiyor? Bugün siyasi parti liderlerinin hiçbirisi, Türkiye adına tescil edilmiş 18 adanın işgal edilmesiyle ilgili açıklama yapmamaktaki ısrarlarını sizin şahsi düşüncelerinize bırakıyorum. Acaba bir iş birliği içinde miydiler diye sormuyorum, o kadar açık ve aleni görünüyor ki…

2009 yılından beri siyasetimizi etkileyen bütün var olmuşların tamamının uyarılmış olmasına rağmen, sadece 18 ada meselesi değil, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu’sundaki mesele, bugün Ermenistan sınırındaki mesele, Rusların “Kars – Gümrü  Antlaşması’nın bitimine 3 yıl kaldı” iddiaları ve Kars’ta Rus Bayrağı’nın dalgalanması gerektiğini Ermenilerle birlikte dillendirmesi, Bayırbucak’taki, Kerkük – Musul’daki Türkmenler meselesi,  Trakya’daki, Bulgaristan’daki, Kırım’daki Türkler meselesi diye baktığımızda olaya;  bir devlet olarak teşkilat tarafından Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, imparatorluk sürecine girmesi gerekirken, yani büyümesi gerekirken küçülme emareleri göstermektedir. Bugün memleketimizdeki bütün toprak parçalarında bize ait olmayan insanlar, bizim insanlarımız olmayan insanlar yani bu topraklar için toprağa düşmüş insanların çocukları ya da torunları olmayanlar bizden daha iyi bir şekilde yaşam standardına sahip olmuşlardır. Neyle, bizim vergilerimizle, neyle bizim hümanist bakışımızla. Biz hep hümanistiz ama ne hikmetse; Kerkük – Musul’da vb. yerlerde kimse bize hümanistlik yapmıyor. Ama bizim hümanist olmamız gerekiyor. Böyle bir tablo ile karşı karşıyayız. Böylesi bir tabloda Aydın İl Beyliği’nin açılışında emek gösteren İl Başkanı İbrahim Ersoy ve yönetim kurulunu takdir ediyorum” dedi.

Aydın İl Başkanı İbrahim Gökhan Ersoy’a mazbatasını takdim eden Kahveci, soruları yanıtlayıp, kitaplarını imzaladı.