Eğitim
Giriş Tarihi : 23-01-2020 18:21

YENİ ORTAOKUL MÜJDESİ

Eğitime %100 Destek Projesi' kapsamında gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi ve daha iyi ortamlarda eğitim alması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan hayırsever Mahmut Büyükkırcalı, Urla’ya 9 derslikli bir ortaokul yaptırıyor.

YENİ ORTAOKUL MÜJDESİ

Daha önce Şanlıurfa'da bir okul ve İzmir'de aile sağlığı merkezi yaptıran eğitim gönüllüsü öğretmen hayırsever Mahmut Büyükkırcalı'nın Urla'ya kazandıracağı ortaokul binası için İzmir Valiliği’nde Vali Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin katılımıyla protokol imza töreni düzenlendi.

İzmir Valiliği'nde imzalanan protokol ile Urla’nın Çamlıçay Mah. 5229 Sok. Biçeralanı Mevkiinde 9 derslikten oluşan ortaokul binasını eğitime kazandırılacak. İmzalanan protokolle yaptırılacak olan okula, hayırsever Mahmut Büyükkırcalı’nin ve merhum eşlerinin ismi olan “İkbal Mahmut Büyükkırcalı Ortaokulu” adı verilecek. Eylül ayında eğitim öğretime başlaması planlanan okulda yaklaşık olarak üç yüz öğrenci eğitim alacak.

Eğitime desteklerinden dolayı Hayırsever Mahmut Büyükkırcalı’ya teşekkür eden Vali Ayyıldız Devlet-Millet iş birliğinin en güzel örneklerinden birine daha şahit olduğunu belirtirken, ortaokulun Urla’ya hayırlı olması temennisinde bulundu, Büyükkırcalı'ya eğitime katkı vermeye devam etmesinden dolayı şükran belgesi takdim etti.

Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Önder Can; “Eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur. Çamlıçay ve Zeytinalanı Mahallelerimizin önemli bir ihtiyacına cevap verecek. İlkokul ve Ortaokul aynı binada yer alıyordu. Bu şekilde fiziki şartlarda düzelmiş olacak. Öğrencilerimiz daha güzel bir eğitim almış olacak. Bu okulumuzu yapacak olan hayırsever Mahmut Büyükkırcalı’ya teşekkür ederiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yapılacak olan her türlü yatırımı destekleyeceğiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi ise hayırsevere teşekkür ederek, "Geleceğimizin güvencesi olan evlatlarımız için hayırseverlerimizin göstermiş olduğu gayretten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır, insana yapılan yatırım ülke geleceğine yapılan yatırımdır." dedi.