Güncel
Giriş Tarihi : 23-01-2020 18:17

FARKINDALIK İÇİN PODYUMA ÇIKTILAR

Türk Kızılay Urla “Hayata Bağlan” Projesi kapsamındaki engelli kursiyerler ve anneleri, tamamen atık malzemelerden yaptıkları kıyafetlerle 2. LeShow İstanbul Deri & Moda Fuarı podyumunda yürüdüler.

FARKINDALIK İÇİN PODYUMA ÇIKTILAR

Ünlü Türk Modacı Hakan Akkaya’nın davetlisi fuara katılan engelliler, İvana Sert, Gonca Vuslateri, Derya Uluğ ve Adem Kılıçcı’nın desteğiyle “Engelsiz Çevre İçin Engelsiz Adımlar” defilesini 17 Ocak 2020 Cuma günü İstanbul Kongre Merkezi’nde sundular.

Hakan Akkaya defilelerinde yer alan mankenlerin eşliğinde Urla Kızılay’ın Hayata Bağlan Projesi engelli kursiyerleri yürüdüler. Büyük alkış alan çocuklar gerçek anlamda hayatın içinde olmaktan büyük mutluluk duyarken, anneleri de çocuklarıyla onurlandılar.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Burada bulunmak hepimiz için büyük bir onur. Her şeyden önemlisi sürdürülebilir bir projenin hedeflerine ulaşması gururumuz. Temel hedef anneleri mutlu edip çocukların sosyalleşmeleri ve üretimde yer almalarıydı. Türk Kızılay’ının ve değerli tasarımcımız Hakan Akkaya’nın destekleriyle çocuklarımızın sürekli üretim yapacakları atölyenin hayata geçişini de çok yakında göreceğiz. Projemiz devam edecek. Elimizin erdiği tüm engellileri, yaşamda üretir ve hayatın içinde olmaları için çalışmalarımız elbet devam edecek. Bizlerin ve çocuklarımızın hedeflerine ulaşmaları için destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Ercan Tan ve Türk Moda Tasarımcısı Hakan Akkaya’ya annelerimiz ve çocuklarımız adına sonsuz teşekkürler. İstanbul’da çocuklarımızı ve annelerini yalnız bırakmayan Türk Kızılay İstanbul Şube Başkanı Necla Özsoy’a sonsuz teşekkürler. Yarınlarda daha çok umut olabilmek için elele ve gönülden desteklere ihtiyaç duyuyoruz. Sesimiz olan herkese teşekkür ederiz” dedi.