Güncel
Giriş Tarihi : 16-01-2020 20:11

URLA’DA HANGİ YOLLAR TRAFİĞE KAPANACAK?

İzmir’in Urla ilçesine Urla Belediye Başkan Vekili olarak atanan Urla Kaymakamı Önder Can, Urlalı esnaf ile kaldırım işgalleri ve ilçede araç trafiğine kapatılacak yollar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

URLA’DA HANGİ YOLLAR TRAFİĞE KAPANACAK?

Urla Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Urla Belediye Başkan Yardımcıları, Urla Jandarma Komutanı Adem Aydoğdu, İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt ve Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan ve çarşı esnafı katıldı.

Urla halkının ve ilçeye gelen misafirlerin mağduriyet yaşamaması için kaldırım işgallerine son verilerek, yaya yollarına ve kaldırımlara düzenlemelerin başlatıldığını bildiren Can, çok yakında tamamlanacak düzenlemeler sonrasında Urla ilçe merkezinde belli saatler arasında araç trafiğine kapatılacak yollar hakkında bilgi verdi.

Esnafın istek ve önerilerini de dinleyen Kaymakam Önder Can; “Daha düzenli ve daha modern bir Urla yaratabilmek için sizlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak. Kaldırım işgallerinden dolayı çocuk arabasıyla yürüyen annelerin, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hareket özgürlüğü kısıtlanmakta, yaya mağduriyeti oluşmaktadır. Modern, gelişim düzeyi yüksek marka bir kent yaratmak adına başta siz esnaflarımız olmak üzere tüm Urlalı vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi

11.12.2019 gün ve 653 (2019/43) sayılı UKOME toplantısında alınan karar hakkında bilgi verdi. Karar gereği, Zafer Caddesi’nin Bülent Baratalı ile Demirciler Sokak arasında kalan kısmının, Çelen Sokak’ın Pazaryeri Sokak ile Zafer Caddesi arasında kalan kısmının, Sevinç Sokak’ın Zafer Caddesi ile No:7 arasında kalan kısmının ve Tatar Camii Sokak, 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında 09.00-22.00 saatleri, 16 Eylül-14 Haziran tarihleri arasında ise 09.00-19.00 saatleri arasında trafiğe kapalı olacak.