Güncel
Giriş Tarihi : 09-01-2020 17:33

URLA’DA KALDIRIMLARA VE YAYA YOLLARINA DÜZENLEME GELİYOR

Güçlü tarihi, kültürel varlıkları ve doğal güzellikleriyle her geçen gün göç alarak nüfusu artan Urla’da yaya yollarına düzenleme yapılacak. Urla halkının ve ilçeye gelen misafirlerin mağduriyet yaşamaması için kaldırım işgallerine son verilecek.

URLA’DA KALDIRIMLARA VE YAYA YOLLARINA DÜZENLEME GELİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can; “ Yaşadığımız kentte yaşam kalitemizi sürdürülebilir kılmak ve geliştirmek adına bazı uygulamaları hayata geçirme zorunluluğu gerekmektedir. Daha sağlıklı, daha düzenli ve daha modern bir Urla yaratabilmek için esnafımızın işbirliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak. Kaldırım işgallerinden dolayı çocuk arabasıyla yürüyen annelerin, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hareket özgürlüğü kısıtlanmakta, yaya mağduriyeti oluşmaktadır. Yapacağız düzenleme ile ayrıca Kamu hizmetlerinin daha verimli yapılması ve istenmeyen kazaların önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz yaya öncelikli, bisiklet kullanımın desteklendiği çevreye daha duyarlı bir kent oluşturmaktır. Modern, gelişim düzeyi yüksek marka bir kent yaratmak adına başta esnaflarımız olmak üzere tüm Urlalı vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

Halkın ve esnafın daha rahat edeceği uygulamanın 15 Ocak 2020 tarihine kadar hayata geçirilmesi ve oluşan işgallere son verilmesi hedefleniyor.