Güncel
Giriş Tarihi : 28-12-2019 22:20   Güncelleme : 28-12-2019 22:25

Engelsiz yılbaşı coşkusu

İzmir’in Urla ilçesinde Urla Kaymakamlığı, Türk Kızılay Urla Şubesi ve Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası iş birliği ile Urlalı engelliler yeni yılı coşku ile kutladılar.

Engelsiz yılbaşı coşkusu

Urla Kaymakamı Önder Can’ın eşi Uz. Dr. Beray Can, Türk Kızılay Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Kızılay gönüllüleri, Urlalı engelliler ve ailelerinin katıldığı yeni yıl kutlaması, Urla Belediyesi Konservatuarı sanatçılarının eşliğinde Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın sosyal tesisi ESOPARK’ta gerçekleşti.

Etkinliğin Türk Kızılay Urla Şubesi’nin “Hayata Bağlan” projesi kapsamında gerçekleştirildiğini vurgulayan Türk Kızılay Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, “yıl boyunca engelli kardeşlerimizle çok coşkulu etkinlikler gerçekleştirdik. Projemize her zaman destek olan tüm destekçilerimize ve Urla Kaymakamı Önder Can’a, eşi Uz. Dr. Beray Can’a çok teşekkür ediyorum. Onların bize verdiği enerjiyle biz de yılmadık, yorulmadık ve her zaman “Hayata Bağlan” dedik, emin adımlarla yürümeye başladık. Halk Eğitimi Merkezi ile engellilerimize yönelik birçok kurslar açtık. Önümüzdeki günlerde yeni kurslarımız açılacak. Urla Belediyesi Konservatuarı ile devam eden koro çalışmalarımızın yanında engellilere yönelik tiyatro çalışmalarımız başlayacak. Yakında atölyelerimiz de açılacak. Gönüllü annelerimize, kadın kollarımıza, eğitmenlerimize ve siz değerli çocuklarıma yürekten çok teşekkür ediyorum. Yeni yılda her şey gönlünüzce olsun” dedi.

“Bu projenin içinden gelip “Hayata Bağlan”mak çok güzel” diyerek konuşmasına başlayan Uz. Dr. Beray Can, “çocuklarımızla birlikte bu projeye emek veren herkesi kutluyorum. Bu sene çok güzel ve verimli geçti. Çok başarılı birçok etkinlik gerçekleştirdik. 2019 bitip 2020 başlarken tüm çocuklarımıza, ailelerine ve projeye destek veren herkese sağlıklı, mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Beray Can’a teşekkür eden engelliler, kendi el emeği ürünü çıkartmalardan yapılmış bir ceket hediye ettiler.

Urla Belediyesi Konservatuarı sanatçılarının seslendirdiği melodilerle engelliler doyasıya eğlendiler. Gecenin sonunda Türk Kızılay Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, proje destekçilerinin gönderdiği hediyeleri  Urla Belediyesi Konservatuarı sanatçılarına ve engellilere takdim etti.