Asayiş
Giriş Tarihi : 28-12-2019 20:25

MHP Urla İlçe Başkanı Taşoku ağır yaralandı

MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, İzmir'in Buca ilçesinde uğradığı silahlı sonucu ağır yaralandı.

MHP Urla İlçe Başkanı Taşoku ağır yaralandı

Edinilen bilgiye göre olay, Buca ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde meydana geldi. MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, 35 AHN 123 plakalı aracının içerisinde seyir halindeydi. Bu sırada motosikletli bir şahıs, Taşoku'nun aracının içerisine ateş etti. Başından ve omuzundan isabet alan Taşoku ağır yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayda kullanılan silah olay yerine atılmış halde bulundu.

Vücuduna 2 mermi isabet eden Taşoku, kaldırıldığı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı.

'SALDIRI SİYASİ DEĞİL'

İsmail Taşoku'nun durumu ile ilgili bilgi veren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "Urla İlçe Başkanımız, saat 09.00 sıralarında evinin önünde arabasıyla yeni hareket etmişti ki silahlı saldırıya uğradı.  Şu anda ameliyatta. Biri omzunda, diğeri çenesinde olmak üzere iki kurşun isabet etmiş. Ameliyat 2,5 saattir sürüyor" dedi. Olayın neden meydana geldiğini bilmediklerini ifade eden Şahin, "Doktorlar, başkanımızın durumunun iyiye gittiğini söyledi. İnşallah iyi olacak. Emniyet, saldırının siyasi bir olay olmadığını bildirdi" dedi.

Polis, şüpheliyi yakalamak için geniş çaplı bir araştırma başlattı. Hayati tehlikeyi atlatan Taşoku’nun sağlık durumunun iyiye gittiği edinilen bilgiler arasında.