Asayiş
Giriş Tarihi : 28-12-2019 20:04

Herkese böyle komşu lazım

Jandarma Astsubay, komşusunun evine giren hırsızları yakaladı - Şüphelilerin, hırsızlık yaptıkları anları cep telefonu kamerasıyla kaydettikleri belirlendi

Herkese böyle komşu lazım

İzmir'in Urla ilçesinde görev yapan bir jandarma astsubay, komşusunun evine hırsızlık amacıyla giren iki şüpheliyi, suçüstü yakalayıp polise teslim etti.

Alınan bilgiye göre, Zeytinalanı Mahallesi'nde oturan Urla Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Amiri Jandarma Astsubay Feryat Çetinkaya, memleketine giden komşusunun evinin ışıklarının açık olduğunu fark etti. Şüphelenen Çetinkaya, evin içinde şüpheli B.Ş. (19) ve E.V'yi (19) suçüstü yakaladı.

Olay yerine gelen Urla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, B.Ş. ve E.V'yi gözaltına aldı. Ekipler, dışarıda gözcülük yaptığı öğrenilen G.D'yi (19) de yaptıkları çalışma sonucu yakaladı.

HIRSIZLIKLARINI VİDEOYA ÇEKMİŞLER

Şüphelilerin cep telefonlarını inceleyen polis, zanlıların cep telefonu kamerasıyla hırsızlık yaptıkları anları video kaydına aldıklarını tespit etti. Zanlıların, olay günü bitişik binada da bir hırsızlık olayına daha karıştıkları da belirlendi.

Şüphelilerden ele geçirilen bir miktar döviz, dizüstü bilgisayar ve ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar, sevk edildikleri Urla Adliyesinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.