Güncel
Giriş Tarihi : 28-12-2019 19:47

Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları verildi

İzmir’in Urla ilçesinde Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından Kıbrıs Barış Harekâtında gazi olan kahramanlara Milli Mücadele Madalya ve Beratları törenle takdim edildi.

Kıbrıs gazilerine madalya ve beratları verildi

Urla Atatürk Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen törende, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak Milli Mücadele Madalya ve Beratı almaya hak kazanan muharip gazilerimiz için Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı adına tevcih edilen Milli Mücadele Madalya ve Beratları Urla’da yaşayan 27 gaziye törenle takdim edildi.

Törene Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, ATAT Komutanı Albay Erdal Tokgöz, Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Jandarma Komutanı Tgm. Adem Aydoğdu, AK Parti İlçe Başkanı Murat Nart, MHP ilçe Başkanı İsmail Taşoku, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı A. Birol Aydınhan, muhtarlar, STK Temsilcileri, gaziler ve yakınları ile Urlalılar katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Kıbrıs Barış Harekâtı sinevizyon gösterimi ile sürdü.

 Törende konuşan Kaymakam Önder Can, ”birçok sıkıntı ve zor duruma göğüs geren Kıbrıs Türkü’nün sabır ve dirayeti milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Kıbrıs Türk Halkı Kıbrıs Adası’nda hürriyet içinde sonsuza kadar sizlerin sayesinde yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de barış, özgürlük ve istikrarın teminatı olmaya dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Bugün burada bulunan değerli gazilerimize şahsım, ilçemiz ve milletimiz adına minnetlerimizi bir kez daha sunuyorum. Her nekadar geç de olsa bu madalyaların sizlere verilmesinden ve sizlere veriyor olmaktan büyük gurur duyduğumu ifade ediyorum” dedi.

Madalya ve beratlarını Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Cumhuriyet başsavcısı Tuncay Çelik, ATAT Komutanı Albay Erdal Tokgöz, Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Jandarma Komutanı Tgm. Adem Aydoğdu’dan alan gaziler duygu dolu anlar yaşadı.

Tören gaziler onuruna düzenlenen kokteyl ile sona erdi.