Spor
Giriş Tarihi : 14-12-2019 17:08   Güncelleme : 14-12-2019 17:08

SON YARIŞ BAŞLADI

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın final yarışı Urla’da 72 sporcunun kayıt yaptırması ile başladı.

SON YARIŞ BAŞLADI

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) düzenlediği, Titus Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün organize ettiği, Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi desteğiyle düzenlenen 2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın son yarışı, "Yeşili Sev, Doğayı Koru" sloganıyla başladı.

Sezonun final yarışlarına 60 enduro motosikleti ve 12 ATV’nin kayıt yaptırdığını açıklayan Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, “birazdan seramoni startımız gerçekleşecek. Yarın da sıralama ve finallerimiz Titus Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübü tesislerinde gerçekleşecek. Bir haftalık yoğun yağmur nedeniyle orman içinde enduro test ve ekstrem test parkurlarımız inanılmaz ağırlıkta, inanılmaz zorlukta gerçekleşiyor. Gerçekten tüm sporculara bol şanslar diliyorum. İnanılmaz bir mücadele onları bekliyor” dedi.

Titus Feronia Tesisleri'nin ekstrem parkurunda düzenlenecek yarışta sporcular, 14 Aralık Cumartesi günü lastik, kaya, ağaç, su ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için start alacak. 15 Aralık Pazar günü Ekstrem Test ve Enduro Testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla mücadele edecek sporcular, ara etaplarla birlikte yarışları tamamlamaya çalışacaklar. Enduro tutkunları gün boyunca; E1, E2, E3, EGenç, EB, EC, EVeteran sınıflarında, ATV klasmanında ise S1, S2 ve S3 sınıflarında ödül kürsüsüne çıkmaya çalışacak.

Klasmanında lider olan sporcu İbrahim Ercansungur, tüm sporculara başarı dileyerek yaptığı açıklamada, “yağmurlu bir havadayız. Bu havalar aslında enduronun vazgeçilmezidir. Çok güzel görüntüler vereceğiz. Urla yarışlarında güzel bir derece alıp Türkiye Şampiyonluğumu netleştirmiş olacağım. Şu anda lider durumdayım. Bu sezonu da şampiyon olarak tamamlamak için mücadele edeceğim” dedi.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nda sezonun son magazin startı Urla Meydanı'nda verildi. Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, ilçe Jandarma Komutanı Tgm. Adem Aydoğdu, Türk KIZILAY’ı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık’ın kaldırdığı bayraklarla 2019 Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası final yarışının magazin startı başladı.