Politika
Giriş Tarihi : 14-12-2019 12:48   Güncelleme : 14-12-2019 12:48

CHP’de kotasız seçim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Urla İlçe Başkanlığı seçimleri 14 Aralık 2019 günü Urla Sosyal Etkinlikler Salonu’nda gerçekleşti. Blok liste ve tek adayla gerçekleşen seçimde CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur yeniden ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

CHP’de kotasız seçim

 

Kotaların ortadan kalktığı belirtilen blok liste ile ilçe yönetimine 7 Kadın, 7 erkek üyenin seçilmesinin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirten Özbadur, “yönetim kurulumuzda kadın ve gençlik kotası diye bir olgu yoktur. Toplumu eşit oluşturan kadın ve erkeklerin, genç ve yaşlıların eşit oranda temsiliyetini sağlamaya çalıştık. Listemiz 7 kadın, 7 erkek yönetim kurulu üyesinden oluştu. Umarım ülkemize örnek olur” açıklamasında bulundu.

Hakan Özbadur’un yeniden CHP Urla İlçe Başkanı seçildiği seçimlerde asıl yönetim kurulu, Bayram Anu, Dilek Çınarlı, Sultan Çınar, Evren Eren, Nigâr Ersoy, Namık Kemal Ergün, Mustafa Caner Günkızıl, Murat Kaya, Tuğçe Kaş, Çağlagül Özçelik, Salih Sala, Emre Sinan, Okan Topal ve Yasemin Uslucan’dan oluştu.

Asıl il delegeliklerine ise; Hakan Özbadur, İbrahim Burak Oğuz, Ahmet Bahri Yalaz, Sibel Uyar, İsmet Gecikmiş ve Yusuf Baratalı seçildi.