Asayiş
Giriş Tarihi : 13-12-2019 07:21   Güncelleme : 13-12-2019 07:21

Vali söz verdi: Köy okulu kapatılmayacak

Velilerin mücadelesi sonuç verdi, Urla Bademler Köyü Ortaokulu kapatılmayacak. İzmir Valisi ile görüşen CHP’li Atilla Sertel, okulun kapatılmayacağı sözünü aldığını bildirdi.

Vali söz verdi: Köy okulu kapatılmayacak

 

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Urla Bademler Köyü’ndeki orta ve ilkokulun kapatılmayacağını açıkladı. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in ziyaretinde, Urla Kaymakamı ve ilçe milli eğitim müdürlüğünü arayan Vali Ayyıldız, gerekli çalışmanın yapılacağını ve okulların kapatılmayacağını bildirdi.

 

VALİ TELEFON ETTİ

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Urla Bademler Köyü’ndeki ilk ve ortaokulun önümüzdeki yıl öğrenci kaydı almayacağını öğrenmesi üzerine İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı ziyaret ederek, karardan vazgeçilmesini istedi. İzmir Valisi’nden okulun kapatılmamasını isteyen Sertel, tiyatrosu bulunan köyün okulsuz kalmasının İzmir’e yakışmayacağını ifade etti. Vali Ayyıldız’ın hemen ilçe kaymakamı ve milli eğitim müdürünü arayarak konuya el attığını ve okulların kapatılmasını engellediğini bildirdi.

Öğrenci sayısının kırkın altına düşmesi nedeniyle kapatılma kararı alınan Bademler Ortaokulu için, Seferihisar’a bağlı Gölcük ve Görence köylerindeki öğrencilerin nakil edilmesine karar verildi. Bademler Köyü’nü geçip okullarına giden köy öğrencileri, önümüzdeki yıl Bademler’deki okula geçip daha az yolculuk yaparak okula ulaşmış olacak.