Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2019 07:02   Güncelleme : 13-12-2019 07:02

İYTE’de Fen Lisesi Kuruluyor

Türkiye’nin önde gelen teknik üniversite modellerinden biri olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), sahip olduğu bilim ve teknoloji ekosistemine bir de fen lisesi ekliyor.

İYTE’de Fen Lisesi Kuruluyor

 

Hayırsever Dr. Güngör Özbek ve İzmir Valiliği’nin desteğiyle İYTE kampüsünde kurulacak fen lisesinin, Enstitünün mevcut teknik ve laboratuvar altyapısı ile akademik birikimi sayesinde İzmir ve Türkiye’nin önde gelen fen liselerinden olması ön görülüyor.  

İMZALAR ATILDI

Bir süredir, bölge çapında ve İzmir’de çeşitli okullardaki tanıtım faaliyetlerine bizzat katılan ve konferanslar veren Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran, “İYTE’ye ve ülkemize kazandıracağımız daha çok şey var, pek çok projeyi gerçekleştirme hedefi ile yola çıktığımız günden beri, yılmadan yorulmadan ilerliyoruz. Bu süreçlerden birini daha nihayete erdirmekten büyük mutluluk duyuyorum. İYTE’de bir Fen Lisesi kurmak için 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla imzalar atıldı” dedi.

Protokol kapsamında kampüs alanımız içerisinde hayırsever Sayın Dr. Güngör Özbek’in bağışı ve İzmir Valiliği desteği ile “Dr. Güngör Özbek -İYTE Fen Lisesi”nin inşa edileceği bilgisini veren Rektör Baran, “Ülkemizin geleceğini inşa edecek nitelikli ve rol model lider bireyler yetiştireceğimiz Fen Lisemiz, güzel İzmir’e ve güzel ülkeme hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.