Güncel
Giriş Tarihi : 05-12-2019 21:38   Güncelleme : 05-12-2019 21:38

URLA KÖTÜ KOKUDAN BEZDİ

İzmir’in Urla ilçe merkez mahalle sakinleri aylardır çözüme kavuşturulamayan kanalizasyon kokusundan yakınıyor.

URLA KÖTÜ KOKUDAN BEZDİ

 

İlçenin en fazla turist çeken etkinliklerinden 2019 Enginar Festivali’nin düzenlendiği Nisan ayı öncesinde zaman zaman Park Sokak civarında ortaya çıkan kanalizasyon kokusu ilçe merkezinde etkisini sürdürüyor.

İlçenin Yelaltı, Yenice, Camiatik, Hacı İsa Mahallelerinin etkilendiği kokunun, kanalizasyon hatlarında oluşan kaçağın yağmur suyu isale hatlarına karışmasından kaynaklandığı mahalle sakinleri tarafından tahmin ediliyor.

Nisan ayından günümüze durumun defalarca belediyeye ve bizzat Belediye Başkanı Burak Oğuz’a bildirildiğini, Oğuz’un “hiç merak etmeyin, en kısa zamanda sorunu çözeceğiz” diyerek konudan haberdar olduğunu aktaran mahalle sakinleri, sorunun çözümü için hiçbir girişim görmediklerini belirtip, “Enginar Festivali’nde konuklara rezil olduk. Yaz sezonunu koku ile geçirdik. Kış geldi hala girişim yok. Bok kokusundan bezdik. En kısa zamanın ne zaman geleceğini merak ediyoruz” diyerek yakındılar.

Urla’da zaman zaman etkisini arttıran koku, Urla’nın en kalabalık ve en fazla ziyaretçi alan Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Park Sokak, Arasta ve Malgaca Pazarı, Zafer Caddesi, Sanat Sokağı, Cumhuriyet Meydanı, 75. Yıl Cumhuriyet Caddesi civarlarını etkisi altına alıyor.