Güncel
Giriş Tarihi : 01-12-2019 12:15   Güncelleme : 01-12-2019 12:15

URLA AÇIK OTO PAZARI AÇILDI

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın girişimleri ile Urla Yarımadası oto açık pazarına kavuştu. Urla Oto Açık Pazarı ilk gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

URLA AÇIK OTO PAZARI AÇILDI

 

İzmir – Çeşme karayolu Özbek Kavşağı’nda Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın sosyal tesisi olan ESOPARK alanında Urla Açık Oto Pazarı kuruldu. Sabah erken saatlerde dolmaya başlayan oto pazarında Urla ve çevre ilçelerinden otomobillerini satmak ve yeni otomobil satın almak isteyen vatandaşlar buluştu.

Urla Oto Açık Pazarı’nı İzmir Oto Galericiler Müşavirlik Kiralama ve Yıkamacılar Esnaf Odası (İZOTO) Başkanı Zafer Dursun da ziyaret etti. İzlenimlerini aktaran İZOTO Başkanı Zafer Dursun “Bugün Urla’da Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Urla Belediyesi ve İzmir Valiliği’nin önayak olduğu oto pazarının ilk günü. Allah nasip ederse haftaya güzel bir açılışla da bunu taçlandıracaklar. Yarımada’nın böyle bir faaliyete ihtiyacı vardı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Urla ve halkımız için inşallah çok iyi olacak. Buradaki ticareti de arttıracağına eminim” ifadelerini kullandı.

Yarımadamızın ihtiyacı olan oto açık pazarını belediyemizle görüşerek ve belediyemizden aldığımız destekle Urla’ya kazandırmak istediklerini aktaran Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, “burada insanlar oto alım satımı için çok uzak yerlere gidiyor geliyorlardı, araçlarının satışı konusunda sorunlar yaşanıyordu. Biz bunların hepsini ortak istişare ile Seferihisar, Urla Şoförler Odası başkanları ve İZOTO Başkanı Zafer Dursun ile birlikte böyle bir şeyin olabileceğini düşündük. Bununla ilgili ön hazırlıktan sonra belediyemiz ve kaymakamlığımız ile beraber Urla’ya faydalı olabileceğini, Urla’nın ticaretini arttıracağını, esnafının para kazanabileceğini öngördüğümüz Urla Açık Oto Pazarı’nı faaliyete geçirdik.

İlk gün olmasına rağmen çok memnunuz ve şu ana kadar 3 aracımız satıldı. Çok memnunuz. Ekspertizlerimizin, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın bu ivmede kazanç sağlayacağını görmemiz bizi daha da mutlu etti. İnşallah ilerleyen günlerde çok daha iyi olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Açık Oto Pazarını gezen vatandaşlardan Yener Acıpehlivan “Güzel, Urla için gerekliydi. Güzel olmuş. Fiyatlar normal. Piyasanın satılabilir fiyatlarında. Bundan sonra daha da güzel olacağına inanıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” yorumlarını yaptı.

Urla Oto Açık Pazarı’nın her Pazar günü Urla ESOPARK alanında kurulacağı bildirildi.