Asayiş
Giriş Tarihi : 26-11-2019 19:10   Güncelleme : 26-11-2019 19:10

Kayıp sendikacının cesedi bulundu

Urla'da 22 Kasım Cuma günü evinden zeytin toplamak üzere çıkan sendika temsilcisi Harun Bayrak’ın (68) cesedi arazideki bir kuyuda bulundu. Bayrak’ın cesedi kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Kayıp sendikacının cesedi bulundu

Bir çocuk babası Harun Bayrak, Mithat Paşa Caddesi üzerinde bulunan evinden 22 Kasım Cuma günü zeytin toplamak için çıktı. Gece eve gelmeyince Harun Bayrak’ın hemşire kızı İskele Polis Karakolu’na gidip babası hakkında kayıp başvurusu yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde 25 Kasım günü Bayrak'ın zeytin toplamaya gittiği Sıra Mahallesi, Küme Evleri mevkiindeki arazide ceketi, cüzdanı ve cep telefonu bulundu.

26 Kasım günü aynı bölgede zeytin toplayan vatandaşlar, arazideki bir kuyuda erkek bir kişinin olduğunu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen 112 AKS ekipleri, kuyudan cesedi çıkardı. Yakınları kuyudan çıkarılan cesedin Harun Bayrak olduğunu tespit etti. Nöbetçi savcı, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verdi. Bayrak'ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

 

Urla Belediyesi’nde işçi olarak çalıştığı sırada DİSK Genel -İş 4 nolu Şube Başkanlığı’na seçilen Harun Bayrak uzun yıllar DİSK Genel -İş 4 nolu Şube Başkanlığı yaptı. Bayrak emekli olduktan sonra da DİSK’e bağlı Emekli-Sen Urla temsilcisi olarak görev yapmaya devam ediyordu.