Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 21-11-2019 17:34   Güncelleme : 21-11-2019 17:34

Yazarımızın makaleleri kitap oldu

Pencere Haber Gazetesi yazarlarından Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Nezihi Bilge’nin gazetemizde yayınladığı makaleleri ve bilgi birikimleri “YAŞAM ve ENERJİ” adlı kitabında bir araya geldi.

Yazarımızın makaleleri kitap oldu

 

Atom Mühendisi olan yazarın nükleer enerji ve radyasyon konusunda bilimsel araştırmalar ışığında paylaşım yaptığı kitapta “Yaşamımızda önemli bir yeri olan Çernobil Nükleer Santral kazasından radyasyon aldık mı? Halkın karşı karşıya kaldığı radyasyon düzeyini bilme hakkına sahip olması gerekir” konularına da ışık tutuyor.

“Enerji gücünü yaşamdan alır ama bu kaynak zaman zaman insanlığı refaha erdirdiği gibi sıkıntı ya da sokar. Nükleer Enerji ve radyasyon ise her türlü riske ve tehlikeye karşı içinde bulunduğumuz çağın vazgeçilmez bir kaynağıdır” diyen Prof. Dr. Ali Nezihi Bilge’nin ‘YAŞAM ve ENERJİ’ adlı kitabı D&R ve tüm kitapçıların raflarında yer bulmaya başladı.

Değerli yazarımız Prof. Dr. Ali Nezihi Bilge’ye Pencere Haber Gazetesi yazı ailesi olarak başarılarının devamını dileyerek, değerli bilgi ve birikimlerini gelecek nesillere de bir kitap ile paylaştığı için tebrik ve teşekkür ediyoruz.