Güncel
Giriş Tarihi : 21-11-2019 17:19   Güncelleme : 21-11-2019 17:19

ATATÜRK URLA’DA ANILDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümümün 81.yılında Urla’da tören ve etkinliklerle anıldı.

ATATÜRK URLA’DA ANILDI

 

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram, Urla Belediye Başkanı vekili Meltem Bodrumlu, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler ve Cumhuriyet sevdalısı Urlalılar ve çok sayıda Urlalı katıldı.

Törende Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına kamu kurum ve kuruluşlarını temsilen Urla Kaymakamı Önder Can Urla Kaymakamlığı çelengini, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Urla Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram Garnizon Komutanlığı çelengini ve yerel yönetim kuruluşlarını temsilen Urla Belediye Başkanı vekili Meltem Bodrumlu Urla Belediye Başkanlığı çelengini, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel kuruluşlar çelenklerini Urla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na sundu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saat 09.05’te sirenler çaldı, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

 

Öğrencilere ödülleri verildi

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Atatürk’ü Anma Programı Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi’nin düzenlediği tören 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Urla Hakan Çeken Anadolu Lisesi Müdürü Türkan Sağıroğlı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesinin ardından Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram, Urla Belediye Başkanı vekili Meltem Bodrumlu, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz Urla genelinde yapılan i şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Program oratoryo ile sona erdi.