Güncel
Giriş Tarihi : 08-11-2019 20:13   Güncelleme : 08-11-2019 20:13

Urla Kaymakamlığı’ndan Halk Günü

Urla Kaymakamlığı tarafından her ayın ilk Pazartesi günü Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Halk Günü toplantısının Kasım ayı toplantısı 4 Kasım günü gerçekleşti.

Urla Kaymakamlığı’ndan Halk Günü

 

Urla Kaymakamı Önder Can, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Adem Aydoğdu, İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Belediye Başkanı Burak Oğuz, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Koop Başkanı İsmet Erak, muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ve Urlalı vatandaşlar katıldı.

İlçede yoğunluk yaratan yaz sezonunun sona erdiğini hatırlatarak sezonu değerlendiren Kaymakam Can, ilçe genelinde alınan önlemlerle hırsızlık olaylarının azaldığını belirterek emniyet mensuplarına teşekkür etti. İmar Barışı ihlalleri ve tarım arazilerine moloz döküldüğü ihbarları aldığını aktaran Can, ilgililerin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. İlçe merkezinde otopark sorununun devam ettiğini aktaran Kaymakam Can vatandaşların kısa sürede çözüm beklediğini söyledi.

Toplantıda söz alan Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, esnaflarla yaptığı görüşmeler sonucunda Zafer Caddesi’nin kademeli olarak araç trafiğine kapatılması gerektiğini, Belediye önünden Bülent Baratalı Caddesi’nden gelen trafiğin Zafer Caddesi’ne girişinden sonra Konal Fırını ve Urla Meydan Kavesi arasında kalan Çelen Sokak üzerinden Necati Cumalı Caddesi’ne yönlendirilmesi ile Zafer Caddesi ve Demirciler Sokak’ın yayalaştırılmasının mümkün olabileceğini ve öneriyi oda olarak belediyeye ilettiklerini kaydetti.

Urla Belediyesi ekiplerinin kış mevsimine yönelik çalışmaları tamamladığını belirten Urla Belediye Başkanı Oğuz, belediyenin kış öncesi gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.