Güncel
Giriş Tarihi : 08-11-2019 19:55   Güncelleme : 08-11-2019 19:55

Kızılay Haftası Coşkusu

Türk Kızılay Urla 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle Kızılay Haftası'nı kutladı.

Kızılay Haftası Coşkusu

 

Türk Kızılay Urla 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında öncelikle Şehit Kemal İlkokulu Kızılay Çocuk Kulübü 29 Ekim törenlerinde kutlama pankartı ve Kızılay yelekleriyle stadyumdaki yürüyüşe katıldılar. Urla Gençlik Yıldız Kızlar-DSİ takımları lig maçı öncesinde Kızılay kutlama pankartı ile Hayata Bağlan Projesi kapsamındaki engelli kursiyerlerle seremoniye katıldılar.

Güzelbahçe, Seferihisar, Çeşme, Urla’daki çeşitli okullarda Kızılay sunumları yapıldı. Güzelbahçe Bahçeşehir Koleji’nde sunum ardından Engelsiz Defile ile engellilik ve çevre kirliliği duyarlılığının arttırılması sağlandı.

Urla Kızılay Onursal Başkanı Urla Kaymakamı Önder Can Urla Kızılay’ın Hayata Bağlan Projesindeki engelli kursiyerleri, ailelerince Kızılay Urla yönetici ve gönüllülerince ziyaret edilerek Kızılay Haftası kutlandı.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Kızılay sunumlarımız için Balçova, Narlıdere,  Seferihisar, Çeşme ve Urla’daki anaokulları, ilk ve ota okullar, liseler ve Üniversitelerden davetler aldık. Bu duyarlılığı görmek çok güzel.  Ancak bu etkinlikleri bir haftada bitirebilmemiz mümkün olmadığı için Kasım ortasına kadar okul sunumlarımız devam edecek. Bu kadar çok talep almış olmanın mutluluğu ile her okulumuza gitmeyi görev edindik. Tüm Öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi.

Türk Kızılay Urla Atatürk İlkokulu’nda coşkulu bir Kızılay sunumu gerçekleştirdi.

500 öğrencisi bulunan Atatürk İlkokulu bahçesine İzmir Bölge Afet Merkezi’nce tam donanımlı Afet Çadırı kurulup ikram aracında çorba kaynatıldı. Öğrenciler öncelikle çadırı gezerek Kızılay hakkında bilgi aldı. Sonrasında Okul Müdürü Bilal Tok ve Urla Kızılay adına Nurgül Saltık konuşma yaptı, öğrenciler bilgilendirme yanı sıra Kızılay şiirleri okuyarak haftanın anlam ve önemini anlattı.

Türk Kızılay Urla’nın yürüttüğü Hayata Bağlan Projesi kapsamındaki Otistik kursiyerlerince çevre ve engelli duyarlılığını arttırmaya yönelik Engelsiz Çevre isimli atıklardan yapılmış kıyafetlerle defile sunumu gerçekleştirildi. Sunuma Ege Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi öğrencileri de katkı koyarak otistik çocuklarla defile sunumu yaptılar.

Etkinlik öğrenci ve velilere dağıtılan sıcak çorba ile sonlandı.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Şenlik havasında bir sunum gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz Kızılayın sadece afet zamanlarında değil sosyal sorumluluk projeleriyle de daima hayatın içinde olduğunu kavradı. Eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.