Güncel
Giriş Tarihi : 29-10-2019 10:30   Güncelleme : 29-10-2019 10:30

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İzmir’in Urla ilçesinde törenlerle kutlandı.

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş yıldönümü, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Urla Kaymakamlık Makamı’nda tebrikat töreni düzenlendi. Tebrikat töreninde Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik ile Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet’in 96. yıl dönümü Urla’da 12 Eylül Stadı’nda coşkuyla kutlandı. Genç yaşlı demeden 12 Eylül Stadı’nda yerini alan Urla halkı, Cumhuriyet’in 96. Yıldönümünü sevinç ve gururla kutladı.

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programına Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler ve Urlalıların katıldı.

Tören, Kaymakam Önder Can, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram ve Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz’un törene katılan öğrencileri, öğretmenleri ve Urla halkını selamlamalarıyla başladı.

Günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerin okunmasının ardından tören, Halk Oyunları, Cumhuriyet Korosu ve Cumhuriyet Tablosu ile renklendi.

Coşkunun, sevincin ve duygusallığın yaşandığı Cumhuriyet Bayramı programı, tören geçişi ile sona erdi.