Güncel
Giriş Tarihi : 28-10-2019 11:17   Güncelleme : 28-10-2019 11:17

CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleşti.

CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Kuruluş yıldönümü olarak kutlanan Cumhuriyet Bayramı için İzmir’in Urla ilçesinde resmî tören 29 Ekim 2019 günü Urla Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

Törene, Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler ve Cumhuriyet sevdalısı Urlalılar katıldı.

Törende Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına kamu kurum ve kuruluşlarını temsilen Urla Kaymakamı Önder Can Urla Kaymakamlığı çelengini, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Urla Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram Garnizon Komutanlığı çelengini ve yerel yönetim kuruluşlarını temsilen Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz Urla Belediye Başkanlığı çelengini Urla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona eren programda Urlalılar da ellerinde getirdikleri karanfilleri Atatürk Anıtı’na sundu.