Spor
Giriş Tarihi : 24-10-2019 20:23   Güncelleme : 24-10-2019 20:23

Turkcell Platinum Tuna Masters 2019 Şampiyonu Fes Fish ekibi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Murat İyriboz ve Elvio Pennetti ile birlikte bu hikâyeyi büyütmeye karar verdik. Gelecek yıl Akdeniz Çanağı’nın en iddialı turnuvasını burada yapacağız”

Turkcell Platinum Tuna Masters 2019 Şampiyonu Fes Fish ekibi

 

Sportif balıkçılık turnuvası Turkcell Platinum Tuna Masters 2019 şampiyonu, İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı Port Marina’da Murat İyriboz ve Elvio Pennetti tarafından bu sene 13.sü düzenlenen Tuna Masters Alaçatı 2019 müsabakaları sonunda belli oldu. Şampiyonanın bu seneki galibi Fes Fish ekibi, “Tuna Masters of the Year” şampiyonluk kemerini bir yıl boyunca taşıyacak.

Türkiye’de düzenlenen sportif balıkçılık turnuvaları arasında ilk kez 3 günlük müsabaka sonucunda dereceye girenlerin belirleneceği turnuvaya Cem Boyner, Zeki Koen, Erkut Soyak, Mahmut Özgener, Ricardo Aliberti, Bülent Akgerman, Levent Akgerman, Sinan Kosif, Bülent Delican, Gökhan Çarmıklı, Turgut Konukoğlu gibi deniz ve sportif balıkçılık tutkularıyla tanınan işadamlarının da aralarında bulunduğu 52 tekne kayıt yaptırdı.

3 gün boyunca sabahın erken saatlerinde Marina’dan en büyük balığı yakalamak üzere denize açılan 52 tekne 15.30’da oltalarını sudan çekti. Turnuvanın ilk günü, sadece İrfan Mutlu, Serdar Savaş, Ali Burak Özkan ve Serdar Günseren’den oluşan Big Blue ekibi karaya balık getirebildi. Big Blue ekibi 66,9 kilo ağırlığında ve 164 cm boyunda bir Bluefin (mavikanat) orkinos yakaladı.

Turnuvanın ikinci günü tekrar denize açılan 52 tekneden sadece biri karaya balık getirilebildi. Birçok balığın misina koparttığı mücadeleler sonucunda, Gürol ve Sinan Gerzile kardeşlerden oluşan Tuna Vortex ekibi 57,7 kilo ağırlığında ve 150 cm boyunda bir Bluefin (mavikanat) orkinos yakaladı.

Turnuvanın son günü öğle saatlerine kadar hiç balık yakalayamayan ekiplerin şansı son üç saatte değişti. Turnuvanın son üç saatinde ekipler toplam 12 mavikanat orkinos yakaladı.

3 günlük mücadelenin sonunda karaya çıkarılan toplam 14 orkinosun hakem heyeti tarafından değerlendirilmesinden sonra dereceye giren ekiplere ödül töreni düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın da katıldığı ödül töreninde para ödülleri Ege Orman Vakfı’na bağışlandı.

Hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucunda 97,25 kiloluk orkinos yakalayan Can Özer, Hasan Gümüşkesen, Sinan Kosif ve Sertaç Saygan’dan oluşan Cano ekibi 584 puan kazanarak En Büyük Balık ödülünün sahibi oldu. Ekibe ödüllerini ve hediyelerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takdim etti.

Bu sene başlayan uygulama ile Tuna Masters Teos ve Tuna Masters Alaçatı yarışlarının toplam değerlendirmesi sonucunda genel klasman galibi olan ekibe Tuna Masters of the Year kemeri verildi. Tuna Masters Teos yarışlarından 944 puan ile gelen Can Kaya Fesçi, Suat Can Tokgöz, Murat Sungurtekin ve Mehmet Dönmez’den oluşan Fes Fish ekibi, Tuna Masters Alaçatı’da topladığı 333 puan ile 1277 puana ulaşarak Tuna Masters of the Year kemerinin sahibi oldu. Ekibe ödüllerini ve hediyelerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takdim etti.

“Kazandığınız kemerle Kırkpınar Başpehlivanı gibi oldunuz” diyerek konuşmasına başlayan Soyer “kemer bir sene sizde olacak. Seneye de inşallah sizde kalmaya devam etsin. Tebrik ediyorum” dedi. Turnuva hakkında sahnede açıklamada bulunan Soyer “olağanüstü bir mehtap var. Tam dolunay. Olağanüstü bir coğrafyada çok şanslıyız. Dilerim herkes bunun farkındadır ayırdındadır. Bir tarafta bombalar patlıyor, insanlar bombaların tedirginliğini yaşıyor. Diliyorum ki barış en kısa zamanda gelir bu topraklara ve bu barışa şarkılar, türküler söyleriz. Bu turnuvanın misyonerleri Murat İyriboz ve Elvio Pennetti’yi kutluyorum. Murat İyriboz ve Elvio Pennetti ile birlikte bu hikâyeyi büyütmeye karar verdik. Gelecek yıl Akdeniz Çanağı’nın en iddialı turnuvasını burada yapacağız” ifadelerini kullandı.

56,22 ve 68,24 kiloluk 2 orkinos yakalayan Sinan Kuran ve Bora Özer’den oluşan Shamu ekibi 747 puan ile genel klasman birincisi oldu. Ekibe ödülünü ve hediyelerini Turkcell Pazarlama Müdürü Olcay Çakıcı takdim etti.

74,2 kiloluk orkinos yakalayan Feridun Bigalı ve Mert Bigalı’dan oluşan Fidato ekibi 445 puan ile genel klasman ikincisi oldu. Ekibe ödülünü Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran takdim etti.

69,9 kiloluk orkinos yakalayan Serdar Günseren, Serdar Savaş, İrfan Mutlu ve A. Burak Özkan’dan oluşan Big Blue ekibi 401 puan ile genel klasman üçüncüsü oldu. Ekibe ödülünü Raymarine Türkiye Distribütörü Cem Tekdağ takdim etti.

Turnuva, ikramlar ve şovlarla sona erdi.