Güncel
Giriş Tarihi : 26-09-2019 17:38   Güncelleme : 26-09-2019 17:38

Altın Kanatlılar Urla'yı gezdi

Avrupa genelinde üyeleri bulunan Gold Wing Avrupa Federasyonu (Gold Wing European Federation -GWEF) üyesi 200 motosikletçi, 5. Uluslararası Türkiye Buluşmaları kapsamında İzmir’in Urla ilçesini ziyaret etti.

Altın Kanatlılar Urla'yı gezdi

 

Avrupa çapında faaliyet gösteren Gold Wing Avrupa Federasyonu’nun Türkiye temsilcisi konumunda bulunan Altın Kanat Motosiklet Spor Kulübü Derneği üyeleri ile birlikte Urla’ya gelen motosikletçiler Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ile buluştular.

Gold Wing Avrupa Federasyonu’nun etkinlik takviminde yer alan 11 – 15 Eylül 5. Uluslararası Türkiye Buluşmaları kapsamında Urla ve çevresini gezdiklerini kaydeden Altın Kanat Motosiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Faiz Köprülü,  “Avrupa kapsamında kulübün 22 bin üyesi bulunuyor. Türkiye'de ise 200 üyemiz var. Tura katılanlar önce İstanbul'a geliyor. Burada bir gün konakladıktan sonra yaptığımız rota kapsamında Gümüldür’e, oradan da Urla'ya geldik” dedi.

Düzenledikleri tura Avrupa ülkeleri ile Türkiye'den beklentilerinin üzerinde bir katılım olmasının sevincini yaşadıklarını belirten Köprülü, Avrupa’da 27 üyesi bulunan federasyonun 25 ülkesinden gelen motosiklet tutkunlarını Urla’da buluşturduklarını söyledi. “hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinden gelenler var. Bu etkinliklerle federasyona bağlı ülkelerin üyeleri birbirlerini ziyaret ediyor. Herkes kendi ülkesini tanıtıyor. Biz de Türkiye’mizi tanıtıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın dört bir tarafından motorcuları burada görmek çok güzel. Gerçekten müthiş, devasa bir organizasyon“ diyerek konuşmasına başlayan Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz “hem ülkemizin, hem Urla’nın tanıtımı açısından çok önemli. Burada olmanızdan çok mutluyum, sizleri kutluyorum” dedi.

Altın Kanat Motosiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Faiz Köprülü, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz ve Urla Emniyet Müdürü Güray Aksüt’e teşekkür ederek plaket taktim etti. Oğuz da Köprülü’ye Urla’ya özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketi verdi.

Grup üyeleri Urla’da dinlenip alışveriş yaptıktan sonra ilçeden renkli görüntülerini geride bırakarak toplu olarak ilçeden ayrıldı.