Politika
Giriş Tarihi : 26-09-2019 17:17   Güncelleme : 26-09-2019 17:17

Hamza Dağ “Bedel ödüyorlar”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin Urla İlçe Danışma Kurulu toplantısında “Ha şunu iddia etmiyorum. Biz gerçekçi insanlarız “ya siz PKK’lısınız” haksızlık olur. Ama oturdukları koltukları o siyasi partiye borçlu oldukları için belki şu anda borç ödüyorlar. Buna Urla Belediye Başkanı da dahil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da dahil İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da dahil. Hepsi şu anda bir bedel ödeme noktasında” dedi.

Hamza Dağ “Bedel ödüyorlar”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Urla’da partisinin ilçe danışma kurulu toplantısına katıldı. Badem Çiçeği Düğün Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Urla Danışma Kurulu toplantısına AK Parti İl Başkan vekili Ali Aslan, 5. Bölge Başkanı Hayrettin Uçak, AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart,  yönetim kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri, Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel Demirel ve partililer yoğun ilgi gösterdiler.

Burada konuşma yapan Hamza Dağ, bir önceki seçim dönemine rastgelen Danışma Kurulu toplantısındaki heyecanın bu toplantıda artmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “bu seçimlerde İzmir’de, Urla’da, İzmir’in ilçelerinde almış olduğumuz neticeyi bizler için bir başarısızlık olarak değerlendirmek doğru olmaz. Çünkü bir önceki seçimlerde alınan oylar, ittifaklar neticesinde birilerinin almış olduğu oylar, bugün belediye başkanlık koltuğunda oturanlar, bunlar sadece ilçe belediyeleri değil, büyükşehir belediyesi koltuğunda oturanlar da “bu oyları tek başımıza aldık” düşüncesiyle hareket ettikleri zaman gizli ittifak yapmış oldukları partilere haksızlık etmiş olurlar. Bugün o koltuklarda oturanlar açıkçası yerel seçim öncesinde inkâr ettikleri ittifakı, yerel seçim sonrasında açık, net, herkesin gördüğü bildiği şekilde bir seçim öncesi “bir tehlike var bu işin içinde, İzmir için tehlikeli bir oyun var” diyerek birçok kişiyi ikna edemedik ama bu tehlikeli oyunun ne olduğunu şu anda hep beraber açık, net bir şekilde görmeye başladık.

Tehlikeli oyun derken aslında biz birilerini korkutarak oy alma hedefi ve düşüncesiyle bunları söylemedik. Böyle bir tasamız olmadı. Ama 8 senedir İzmir Milletvekili olarak eğer hem İzmir’i, hem Türkiye’yi, hem de dünyayı bilen, takip eden bir evladınız olarak gördüğüm bir sıkıntıyı hemşerilerimle paylaşmak isterim. Ve bunu yerel seçim sonrası ne kadar önemli olduğu hep beraber yaşayıp görüyoruz.

Bugün biz terörle mücadele ederken ve teröre karşı önemli başarılar elde ederken bazı konular vardır ki bunlar siyasi mülahazalarla veya siyasi düşüncelerle ifade edilebilecek konular değildir. Yani bu konular hangi siyasi partiye üye olursanız olun açıkçası bu konularda birleşmemiz en doğru noktadır. Bu terör meselesi de açıkçası bu konuda asgari müşterekte değil azami müşterekte ve net bir şekilde buluşmamız gereken bir konudur.

Bu neredeyse 40 yıldır yaşanan bir hadise ve bu güne kadar iktidarların büyük bir kısmı bununla mücadele etmiş, netice almak zaman zaman azalsa da tam sonuç alma noktasında bir durum olmamış. Bugün de iktidarda AK Parti var ve biz bu konuda mücadele ederken; mutlaka diğer siyasi partilerin de bu noktada yapılan mücadelede olması gerekir. Ama yaşanan son süreçteki hadiseler bu konuda yalnız bırakılacağımızı çok açık bir şekilde gösteriyor.

Bugün Diyarbakır’da tamamen sivil bir inisiyatif olarak ortaya çıkan Diyarbakır annelerinin yapmış oldukları “analar ağlamasın” hamlesi ne yazık ki birileri tarafından sulandırılmak noktasında oluyor. Ve bu sulandırılma, PKK’ya terör örgütü diyemeyen parti tarafından değil, ne yazık ki bu güne kadar  “milliyetçiyim, ulusalcıyım” diyen CHP ve İYİ Parti tarafından yapılıyor.

Biz her şeye rağmen terörle mücadelede gerçekten cumhuriyet tarihinin ve bu terör sürecinin en iyi noktasındayız.  Ama gönül ister ki birileri, terörle mücadeleden bahsettiğimizde, sokakta, kahvede onlar mahcup olmasınlar, bu başarıda tuzları olsun.

Bugün orman yangınlarını çıkarttıkları artık tescillenen PKK terör örgütü İzmir’deki orman yangınlarını da, Türkiye’nin orman yangınlarını da üstlendi.  Daha dün İstanbul Pendik’te orman yakan kişi bir videoya yakalandı. O video üzerinden bu kişi gözaltına alındı. Memleketi önemli değil ama talimatı aldığı yerin PKK olduğunu söyledi. Birkaç gün önce CHP’li milletvekilleri bazen video çekerek, bazen de basına demeç vererek hem iktidarımızı hem de Orman Bakanımızı suçlayan ağıza alınmayacak hakaretlerde bulunuyor. Peki, aynı milletvekilleri daha dün video ile ortaya çıkan gerçeklik karşısında PKK terör örgütüyle ilgili bir tane açıklamaları oldu mu? Olmadı. Milletvekilleri Orman bakanımızı eleştirecek ama PKK’nın yaptığı artık tescillenen bir konu hakkında konuşmayacaksınız. Ha şunu iddia etmiyorum. Biz gerçekçi insanlarız “ya siz PKK’lısınız” haksızlık olur. Ama oturdukları koltukları o siyasi partiye borçlu oldukları için belki şu anda borç ödüyorlar. Buna Urla Belediye Başkanı da dahil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da dahil İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da dahil. Hepsi şu anda bir bedel ödeme noktasında” ifadelerini kullandı.