Güncel
Giriş Tarihi : 14-09-2019 17:02   Güncelleme : 14-09-2019 17:02

KURTULUŞA ÖZEL YÜZME VE ÇEVRE ETKİNLİĞİ

9 Eylül İzmir’in ve 12 Eylül Urla’nın işgalden kurtuluş günü, Urla’da yapılan yüzme ve çevre etkinlikleri ile kutlandı.

KURTULUŞA ÖZEL YÜZME VE ÇEVRE ETKİNLİĞİ

 

Urla Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Urla Kent Konseyi, DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi, Marathon Masters Spor Kulübü, Ali Rıza Mete Urla Yelken Kulübü ve İzmir Kürek Kulübü işbirliği ile düzenlenen “Urla Yüzme ve Çevre Şenliği”, 8 Eylül Pazar günü Urla Kum Plajı - Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleşti.

Şenliğe Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Müdürü ve DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi Genel Sekreteri Halil Hatipoğlu, DenizTemiz Derneği (TURMEPA) İzmir Şubesi Proje Koordinatörü Saygın Yörük,  Marathon Masters Spor Kulübü Başkanı Turgut Esen, 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği Başkanı Osman Erkurt, Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nilgün Göçük, sporcular ve İzmirliler katıldı.

Hatipoğlu, “İzmir ve Urla’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97 yıldönümünü, Urla’da yüzümüzü denize dönerek, hem yüzme sporuna ilgiyi artırmak, hem deniz sevgisini aşılamak, hem de deniz ve kıyıların temiz tutulmasına dikkat çekmek amacıyla sportif ve çevreci etkinliklerle kutluyoruz” dedi.

Marathon Masters Spor Kulübü Başkanı Turgut Esen, “Geçen yıl ilk defa Urla Gelinkaya sahilinde kendi bünyemizde yaptığımız etkinlik, bu sene Deniz Ticaret Odası’nın ve Urla Belediyesi’nin katılımıyla çok daha geniş kitlelere yayıldı. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği vatanımızda deniz ve yüzme sevgisini çocuklara ve gençlere aşılamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Urla Kum Plajı’nda kurulan parkurda Masterler Dünya Şampiyonaları’nda madalya almış olan milli yüzücüler ve İzmir Kürek Kulübü sporcuları eşliğinde yüzen İzmirliler daha sonra plajda halat çekme yarışmasında ter döktü.

Şenlik Urla Kum Denizi sahilinde deniz ve kıyı temizliği etkinliği ile sona erdi.