Spor
Giriş Tarihi : 04-09-2019 18:31   Güncelleme : 04-09-2019 18:31

Parola “8 kupa” diyerek sezon açtılar

Urla Gençlik Spor Kulübü Voleybol Şubesi, 2019-2020 Nuri Berkan Erdoğan Sezonu’nun açılış törenini 3 Ağustos 2018 günü 80 Yıl Gazi İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Parola “8 kupa” diyerek sezon açtılar

 

Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, belediye meclisi üyeleri, sporcu yakınları ve sporcuların katıldığı tören saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

İlçemizi İzmir Voleybol Ligi’nde Mini A ve B, Midi A ve B, Küçük Kız A ve B, Yıldız Kız ve Genç Kız klasmanlarında toplam 8 takımla temsil edecek olan Urla Gençlik Spor Kulübü Voleybol Şubesi, 2018 – 2019 sezonunda ilçemize 7 şampiyonluk kupası kazandırmıştı.

Takımların sırayla sahaya çıkıp seyircileri selamlamalarının ardından, geçtiğimiz aylarda elim bir trafik kazasında yitirilen Nuri Berkan Erdoğan’ın adının verildiği 2019 – 2020 sezon açılışında konuşan Şennur Şenkıraç Özsoy, Erdoğan’ın gıyabında yazılan mektubu okudu. Özsoy, konuşmasında;

“Ben, Nuri Berkan ERDOĞAN

2019/2020 Voleybol sezonuna adım verildi. Çünkü ben öyle güzel öyle mutlu bir hayat yaşadım ki. İstiyorum ki benim enerjim, benim umudum, benim yaşama sevincim sizlerin o küçücük avuçlarınızda CAN bulsun yeniden. Sizin sayenizde sevdiklerim beni, gülen yüzüm ve yıldızlar gibi parlayan gözlerimle hatırlasın. Bu sezona benim adım verildi ya... Öyle çok gururlandım ki.

Çocuklar duydum ki bu sezon hedefimiz büyükmüş. Sekiz takım sekiz kupa alacakmış. Söz verin bana. Kazandığınız her bir kupayı, benim adımı gökyüzüne haykırarak avuçlayın. Çünkü ben bu dünyada en çok siz çocukları sevdim. Biliyorum ki sizler bu sezonda çok çalışacak, çok çabalayacak ve voleybol tarihine adinizi altın harflerle yazdıracaksınız.

Güzel Urla’m beni sizlerin zafer çığlıklarınızla hatırlasın. Öylesine huzurluyum ki artık. Evet, ben Nuri Berkan ERDOĞAN. Yıllarca konuşulacak bir sezona adımı verdim. Haydi çocuklar coşkuyla oynayın ve beni hiç unutmayın. Söz veriyorum ben her maçta yanınızda, filenin hemen arkasında alacağım. Sözüm söz. Nuri Berkan Erdoğan sözü hem de” ifadelerine yer verdi.

Urla Gençlik Voleybol Şubesi Başkanı Zafer Çöpten, dört yıl önce hayata geçirilen voleybol şubesinin, günden güne başarı çıtasını yükselterek liglerin iddialı takımları arasına girdiğini belirterek, bu süreçte şubeye desteklerini esirgemeyen kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. Geçen sezonu 7 şampiyonluk kupası ile tamamladıklarını hatırlatan Çöpten, “geçtiğimiz sezon 1 sayı ile 8. Kupayı alamayıp 7 kupada kaldık. Bu seneki parolamız 8 kupa” dedi. Çöpten ilçedeki antrenman ve müsabaka salonlarının yetersizliğine değinerek yetkililerden destek istedi.

Geçtiğimiz yıl birçok başarı elde eden sporcular ile antrenörler Burcu Yücetürk ve Kayhan Önal’ı tebrik eden Başkan Oğuz; “Burada birçok kupayı görmek beni çok gururlandırdı. Eminim ki bu yıl tüm takımlarımız daha da çok başarı yakalayarak Urla’mıza şampiyonluklar getirecekler. Her zaman belirttiğim gibi daima sporcumuzun ve sporun yanındayız. Sizlerin en büyük destekçileri bizleriz. Bu sezon daha da anlamlı. Nuri Berkan Erdoğan kardeşimizin adı bu sezonda yaşayacak. Eminim ki o da sizlerin başarıları ile gururlanacaktır. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ve sporcular pasta keserek anı fotoğrafları çektirdiler.

Sezon açılışı Urla Gençlik – Torbalı Özay voleybol takımlarının gösteri müsabakasının ardından sona erdi.