Spor
Giriş Tarihi : 28-08-2019 16:47   Güncelleme : 28-08-2019 16:47

Uluslararası IGOR Yelken yarışları sona erdi

İzmir’in Urla ilçesinde Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 7. Uluslararası Urla İGOR (INTERNATIONAL GRAPE HARVEST OPTIMIST TEAM RACE) Yelken Yarışları Şampiyonası sona erdi.

Uluslararası IGOR Yelken yarışları sona erdi

 

Yarışlara Azerbaycan’dan 1, Umman’dan 2 Optimist Milli Takımı, Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek olan Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden 3 takım, Heybeliada ve Göztepe Yelken Kulüplerinin optimist takımları olmak üzere toplam 9 takım katıldı. 36 yelkenci 4 gün boyunca Urla Karantina Adası yolu ile Kum Denizi arasındaki parkurda yarıştı.

Toplam 80 yarış sonunda yapılan değerlendirme sonucunda; birinci Göztepe Yelken Kulübü olurken, ikinci Umman, üçüncü ise Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü tesislerinde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlar ödüllerini Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yenigün, Urla İGOR Koordinatörü Levent Hasegeli ve Uluslararası Yelken Hakemi ve Jurisi İtalyan Piero Occhetto’nun elinden aldılar.

Urla’nın denizinin yelken sporu için çok uygun olduğunu belirten Başkan Burak Oğuz; “Sporcularımız inşallah Türkiye ve dünya genelinde daha da iyi başarılar elde edip Urla’mızı gururlandıracak” dedi.